Jdi na obsah Jdi na menu

LISTOPAD 2007

Kubíček si občas užívá "tepla rodinného krbu"

Obrazek

Obrazek

______________________________

V neděli jsme začali s Lexikem opět chodit na obrany, na známého figuranta Davida. 18.11. bylo krásné počasí a tak se fotilo "o 106".

Irča mi poslala pár fotek a já se s vámi o ně podělím.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

ŘÍJEN 2007

No to víte, že s Lexíkem cvičíme, ale to focení mi nějak nejde.

Podzimní idylka.....

Obrazek

Obrazek

_____________________________

Odpočinek po cvičení.....

Obrazek

ZÁŘÍ 2007

30.9.2007 jsme s Lexikem nastoupili společně s Davidem a Sandrou jako družstvo na přebor KZJ. David nastoupil v kategorii sutinové podle RH-TA, já v plochách podle RH-FLA a oba společně na poslušnost a postupně na dovednost podle IRO. Tentokrát nám štěstí nepřálo a ze dvou ukrytých osob jsme v ploše nenašli ani jednu :-( , ale jednou to přijít muselo. Takže pouze dělené 4.místo.

Obrazek

Obrazek

__________________  

14.-16.9.2007 se na Slovensku v Donovalech konal 15.ročník memoriálu MUDr. Oľgy Kráľovej-Mistríkovej v kategorii T-A a mezinárodní zkoušky záchranných psů. S Lexikem jsme opět nastupovali na zkoušky v kategorii FL-A. Všechny disciplíny jsme splnili a tak obhájili zkoušku již podruhé na mezinárodní akci. S výsledky 168,39,43 nemůžu být spokojená, ale už se pracuje na nápravě.

Příští rok se do Donoval určitě vrátím, je tam krásně.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

SRPEN 2007

Hned po příjezdu z Rakouska jsme pokračovali na výcvikový tábor do "Kardašky", kam jsme se jeli pouze rekreovat. Pilovali jsme poslušnost, udělali si vyštěkání v lese a jen tak pro zábavu jsme se zapojili do každodenních odpoledních obran. Lexik kousal jako drak, ale stejně mu to není nic platné, protože na všestranné zkoušky se nechystáme. Člověk ani pes nemůže dělat všechno.

Obrazek

___________________

Ve čtvrtek 9.8. jsme vyrazili s Lexikem do Rakouska na další mezinárodní zkoušky FL-A, které se konaly v krásném městečku Telfs nedaleko Innsbrucku. Cesta byla dobrodružná, neměli jsme mapu, ale nakonec jsme dorazili na místo a našli i sportovní areál, ve kterém celá akce probíhala.

Ještě ve čtvrtek jsme losovali startovní čísla, vytáhla jsme si sympatickou 16 a nastupovali jsme v pátek v 7:40 na speciální práce.

Obrazek

Obrazek

Les byl hustý, po nočním dešti mokrý, ale šli jsme do toho.

Obrazek

Nebyl to náš nejlepší výkon, ale obě hledané osoby Lexik označil a tak jsme si odnesli 164 bodů.

Obrazek

Odpoledne jsme pokračovali poslušností, tentokrát konečně na 38, tedy splněný limit.

Obrazek

Obrazek

Pak následovala dovednost a 44 bodů.

Obrazek

Hurá konečně jsme splnili zkouška FL-A na mezinárodní akci!!!

A třešinka nakonec:

Večer při vyhlášení výsledků zkoušek kategorie A, jsem zjistila, že jsme s Lexikem kategorii  FL-A vyhráli a odnášela jsem si pohár za 1. místo.

Obrazek 

________________________

V sobotu 28.7. a 4.8. jsme byli s Lexikem na ukázkách na dalším dětském táboře tentokrát v Borači. Nádherné místo, skvělí vedoucí a bezva děti.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

____________________

ČERVENEC 2007

V červenci jsme se již tradičně účastnili záchranářského tábora v Žirovnici v areálu Jitřenka. Počasí nám přálo a tak jsme hojně využívali blízkého rybníka a okolních lesů. Tentokrát jsme měli k dispozici i areál bývalé textilní továrny přímo v Žirovnici, takže si každý mohl vybrat výcvik, podle vlastního gusta. Aby jsme pejsky nestrhali hned během prvních dnů, bavili jsme se batikování všeho možného, nebo pletením slaměných ozdob. Fotografie jsou z webu KZJČR.

večerní pohoda u ohně

Obrazek

Obrazek

batikování

Obrazek

Obrazek

Téměř každodenní česání

Obrazek

Testy KZJ

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Závěrečný večer

Obrazek

____________________

V Jedovnicích se Lexik setkal taky s bráškou Axem.

Obrazek

____________________

Již tradičně jsme byli začátkem července taky na předváděčce na dětském táboře v Jedovnicích. Předvedli jsme kousek poslušnosti, vyhledání ztracených osob v nedalekém lese a potom následovalo oblíbené hlazení a házení balonku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_____________

Červencové svátky jsme strávili s Lexikem u Slapské přehrady. Spolu s Vodní záchrannou službou jsme nacvičovali jízdu na motorovém člunu, plavání podél člunu i záchranu surfaře. Počasí nám nejdřív moc nepřálo, byla docela zima a foukal nepříjemný vítr, ale v sobotu se počasí vylepšilo a v něděli bylo vyloženě letní.

Obrazek

Obrazek

____________________

V neděli 1.července jsme byli opět za dětmi, tentokrát ve školícím středisku HZS v Tišnově. Bylo krásně teplo a blízký napuštěný bazén lákal k osvěžení. Nejvíc se dětem zalíbilo aportování PET lahví a tak Lexik po hodinové návštěvě odcházel "s jazykem na vestě".

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________

ČERVEN 2007

Prodloužený víkend 21.-24.6. jsme strávili v nádherných Jizerských horách, jezdili jsme na kole, chodili na procházky a užívali si krásného počasí.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

___________________

Další předváděčka výcviku záchranných psů proběhla ve středu 20.června v mateřské škole v Syrovicích ve spolupráci s ČČK.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

______________________

Jako vždy na začátku června jsme s Lexikem absolvovali několik předváděcích akcí ke Dni dětí, tentokrát jsme byli v Brně na Kociánce 31.5., v brněnské ZOO 1.6. a v Tuřanech 2.6. Lexik si užíval hlazení dětí a občas si vysloužil i nějakou tu dobrůtku (dvě koblihy s pudingem).

Bohužel jsem opět nefotila, tak snad někdo jiný.....

___________________

KVĚTEN 2007

Tak do třetice všeho dobrého nebylo!

V pátek 18.5. večer jsme vyrazili na dalekou cestu do Švýcarska a teprve po 12 hodinách  dorazili na místo konání zkoušek. Krásné prostředí, krásné počasí, co víc si přát. Při tréninku nás poněkud zarazil výběr louky, kde bude probíhat poslušnost a obratnost, byl to výběh pro krávy, ty sice nebyli přímo na place, ale poslušnost i velká část překážek byla umístěna v těsné blízkosti jejich dalšího výběhu a na louce bylo velké množství starších i téměř čerstvých kravských "...", zn. "vůně domova". 

Při tréninku překážek jsem si všimla, že kravičky (přesněji řečeno býčci) Lexika docela zajímají. Odložila jsem ho v jejich těsné blízkosti a vyzkoušela kousek chůze, za odměnu balonek a doufala, že bude všechno OK.

Na poslušnost jsme nastupovali ve 14:00 za ostrého sluníčka, tak jsem doufala, že se Lexik nepotáhne jako .... Vylosovali jsme si pořadí cviků a šli na odložení. To nám vyšlo na plných 10, pokračovali jsme chůzi bez vodítka. Už ná výchozím bodu jsem si všimla, že Lexik nějak ožil a že ho velice zajímají zvířata za ohradníkem. Dala jsem důrazný povel "k noze" a vyšla v tu chvíli Lexík vyrazil směrem k ohradě, další povel Lexik u mě, jakmile se v ohradě nějaké zvíře pohnulo, zase skok pryč, další povel, .... a tak to bylo v průběhu celého cviku. Byla jsem naprosto zoufalá a bylo mi jasné, že pokud na něj neskočím, lepší to nebude, ale to na zkoušce nejde a tak jsme hrdinsky nastoupili k dalšímu cviku. Po povelu " k noze" Lexik opět vyrazit směrem k ohradě a na další povel k mé noze a tak nám pan rozhodčí poděkoval a byl konec. Výsledek plných 13 bodů.

Na obratnost bych nejradši nenastoupila, ale museli jsme projít vším. S hrůzou v očích jsme šli na plac. Býčci byli naštěstí ve vzdálenější rohu a už jsme je tolik nezajímali, takže po fiasku na poslušnosti jsme si odnesli 38 bodů z obratnosti.

Na plošném speciálu Lexik opět nezklamal a zpravil mi tak náladu, našel obě hledané osoby a odnesli jsme si krásných 184 bodů.

Tak snad příště v srpnu v Rakousku (na třetím zahraničním výjezdu).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

___________________ 

V neděli 13.5.2007 jsme s Lexikem hrdě nastoupili na přezkoušení podle IPOR tedy mezinárodního zkušebního řádu pro záchranné psy.

Z poslušnosti jsme si odnesli limitních 35 bodů, ale víc jsem ani nečekala, Lexik úplně zapomněl, jak se správně plazit (budu mu to muset nějak rázněji připomenout :-) ) S jednou nulou to dobudoucna bude težké, musíme to nějak překonat.

Na obratnosti předvedl Lexik standartní výkon, až na stoly, kde se tvářil, že vůbec neví, kde jsou, ale to nebyl zdaleka jediný.

Takže už podruhé bysme neměli limit. V pátek jedeme na zkoušku FL-A tentokrát do Švýcarska, takže opět nové prostředí a noví rozhodčí. Držte nám palce, ať je do třetice všeho dobrého.

Obrazek

Obrazek

____________________

V pátek 4.5.2007 nás s Lexikem čekala premiéra na zkouškách v zahraničí. Přihlásili jsme se na zkoušku FL-A do Rakouského Korneuburgu.

Po brzkém ranním vstávání (3:00), jsme po šesté ranní dorazili na místo konání zkoušek. Osahali jsme si překážky, prošli se po place a čekali na začátek. Na poslušnost jsme nastupovali v 11:20 a z dálky prý vypadala velice hezky a Lexik si celou poslušnost opravdu užíval, ale zásluhou hravého plazení, kde jsem se z naší dvojice plazila jen já (0 bodů) a velice hravého aportu (2,5 bodu), neklidu na odložení a dalších už jen drobných nedostatků jsme dostali pouze 33 bodů, což nám na splnění zkoušky nestačilo.

Obratnost byla hodnocena o poznání lépe 39 bodů.

Nejlépe nám vyšlo plošné vyhledání, kde jsem dostali krásných 198 bodů a jako jedni z mála našli obě dvě hledané osoby. Pan rozhodčí prohlásil, že to byl excelentní výkon.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Už dnes jdeme cvičit poslušnost, aby jsme na další akci, kterou je přezkoušení podle IPOR v neděli 13.5. dopadli lépe než než v Rakousku. 

____________________

Domácí pohoda:

Obrazek

Obrazek

____________________

DUBEN 2007

Pár fotek z nácviku vyhledání v sutinách v bývalém cukrovaru v Sokolnicích.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

____________________

V neděli 17.dubna pořádala KZJ klubový přebor v plošném vyhledání. S Lexikem jsme nastoupili do kategorie A, kde jsme měli připravený neprostupný terén plný šípkových keřů a 2 ztracené osoby. V poledním sluníčku Lexikovi chvilku trvalo než se rozběhal a proto jsme v terénu nechali první osobu, která byla hned na začátku  kousek od hranice terénu. Druhou jsme našli bez problémů a s počtem 105 bodů jsme obsadili 5.místo.

Ne vždy se zadaří a tak musíme trénovat dlouhé revíry, protože první květnový víkend jedeme na zkoušku FL A do Rakouska a zvykat si na teplé jarní počasí.

Odpoledne jsme s Lexikem trénovali také překážky a tady je pá foteček.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Obrazek

____________________

ÚNOR 2007

Tady jsou fotečky z "jarní" únorové vycházky.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

____________________

Záchranářský pes se pořád jenom nosí :-)

Obrazek

____________________

LEDEN 2007

Nácvik obran. Více ve fotogalerii.

Obrazek

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

vystavy

(Petr, 27. 7. 2007 14:16)

Ahoj máš krásná zvířátka, nechceš je přihlásit do výstavy?hraje se o medaile je to na www.vystavy.nafoceno.cz tak ahoj