Jdi na obsah Jdi na menu

Prosinec 2008

Na závěr roku jsme se jeli s Lexikem podívat na krásná štěňátka do CHS Denbrix.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_______________________________

První prosincový víkend jsme si opravdu užili a pořádně si potrénovali! V sobotu dopoledne jsme zašli (16 týdnů po operaci) na obranu a Lexík byl nadšen :o) potom krátký odpočinek, obědová pauza a nástup na plochy v areálu brněnského letiště. Terén mezi hangáry, zarostlý na jedné straně vysokou suchou trávou a šípkovými keři. Připravila jsem Lexikovi přebíhačky takže 5x vyštěkání, první i druhá osoba na první vyslání, další už s delším vyhledáním, které bylo hlavně na straně, kde byla vysoká tráva dost zajímavé, Lexik vyrušil bažanta a kde zrovna prohledává se dalo vytušit jen podle rolničky, protože ve vysokém porostu nebyl vidět :o) Druhé kolo jsem už udělala jen jedno přímé označení s dlouhodobým vyštěkáváním a za figurantem jsem vůbec nešla, jen pozorovala, jestli se bude Lexik po mě ohlížet, ale zajímal ho opravdu jen figurant a následná odměna.

V neděli jsme jeli na sutiny do Jaloviska, kde jsem si nechala připravit speciál se třemi osobami, abych nevěla, kde jsou ukryté. První osobu měl Lexik v šeru a bylo to na něm krásně poznat, s druhou se trošku potrápil, byla na hromadě odpadků v uzavřené věži s jedním vchodem, Lexik osobu cítil, ale trvalo než ji dohledal. U dalšího úkrytu, kde jsem předpokládala, že bude figurant, mě Lexik opravdu překvapil. Měli jsme občas problém z falešným označením, pokud někde byl v terénu třeba batoh nebo celta. A tady měl ve výklenku pověšený kabát zakrytý suchou větví, do které se trošku zamotal, když se chtěl dostat blíž. Předpokládala jsem, že tam je osoba a Lexik jen nechce štěkat, ale nakonec se tam dostal, kabát očuchal a šel pryč, byla jsem dost překvapená :o) Další zakrytý teplý úkryt taky pouze ověřil a hledal dál, třetí osobu měl až na konci terénu. Takže velká spokojenost a ve druhém kole už jen dvě odbíhačky do úkrytů a odjezd domů.

Opravdu vydařený výcvikový víkend!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_____________________________

Listopad 2008

I poslední listopadový víkend jsme se věnovali zlepšování kondice. Lexik běhal za balonkem, klackem nebo jen tak s kamarády, odpočíval v přepravním vozíku plném voňavé slámy a v neděli jsme zařadili i krátké motivační vyhledání v lese. Zdá se, že odpočinek na slámě mu vyloženě prospívá, protože v neděli po procházce a běhání v lese, hledal ztracenou osobu nadšeně jako blázen a štěkal jako kulomet :o)

Obrazek

Obrazek

_____________________________

V neděli 23.listopadu jsem se původně chystala s Lexikem na sutiny do Sokolnic, ale nakonec jsme skončili na plochách u Klajdovky. Cvičili jsme ve čtyřčlenné skupince, což je naprosto ideální, přebíhačky tj. vyštěkání 4 osob s tím, že první dvě měl hned na první a druhé vyslání a další už musel hledat víc. Po třetí osobě přišel útlum, kdy se mu už nechtělo příliš běhat, ale když jsem trvala na svém, zase se rozběhal a našel i poslední osobu. Budeme muset zařazovat víc osob v terénu :o) aby si nemyslel, že po třetím vyštěkání už je konec práce :o) (že by uměl počítat ?)

_____________________________

Prodloužený listopadový víkend jsme s Lexikem věnovali výcviku. V pátek jsme si zajeli za Olčou na VESP potrénovat noční vyhledání v ploše plné stavebních strojů a materiálu.V listopadu je tma už opravdu brzo a tak jsme na noční práce nemuseli čekat až do noci :o) V sobotu a v neděli jsme trénovali kondičku na procházkách a při běhání za balonkem a zdá se, že se Lexik dostává opět do kondice. V pondělí na oslavu Lexikových 4.narozenin jsem mu připravila chuťovku v podobě cizí stopy, kterou jsme nedělali už dobré tři roky. Lexik šel s chutí a obvyklými nepřesnostmi na lomech, ale došel a na konci našel svůj oblíbený míček, takže všechno dobře dopadlo :o) 

_____________________________

A je tu listopad! 1.a 2.11. pořádala KZJ svůj přebor, s Lexikem jsem se nenahlásila do žádné kategorie (ovšem s velkým sebezapřením), tak jsem se jela jen schovávat a pomáhat při organizaci. Počasí bylo nádherné a tak jsme volné chvíle využili k procházkám a v neděli jsem Lexikovi nachystala plošný speciál v areálu paintbolového hřiště v Hodoníně. Zjistila jsem, že s prohledáváním pošlapaného terénu plného pachů a s následným dohledáním a označením osoby nemá problém, ale jakmile se dostane do terénu čistého, nedostanu ho daleko od sebe, kouká na mě s pohledem "ale vždyť tam nikdo není, co bych tam hledal, vždyť to cítím, ne?"

Říjen 2008

A konečně je to tady! 18. a 19. října jsme se po dlouhé době aktivně zúčastnili výcvikového víkendu KZJ. V sobotu jsme potrénovali plošně-sutinové vyhledání v Dopravních stavbách  a v neděli překážky a poslušnost. Lexik byl nadšený a já taky. Takže začneme cvičit, abysme (pokud všechno půjde dobře) na jaře mohli nastoupit na obhajobu plošného B.

________________________

Stále ještě se věnujeme jen poslušnosti a stopičkám, ale pomalu začneme běhat i po lese a uvidíme, jak se nám bude dařit. Lexik s Čertikem jsou nerozluční kamarádi, jeden bez druhého neudělá ani krok. 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Září 2008

9.září neodolala jsem krásnému počasí a volnému odpoledni a vyrazila s Lexikem a Čertíkem na stopičku. Byla to povedená taškařice, protože jsem se k tomu rozhoupala až v sedm hodin a neuvědomila si, že už není tak dlouho světlo. Cestou na terén jsme se ještě trošlu prošli, aby se pejsci vyvenčili. Pak jsem je přivázala a šla šlapat. Lexikovi jsem našlapala účko 300 kroků lehce prokrmené pamlsky s miskou na konci a Čertíkovi asi 50 kroků dlouhý mírný oblouček s pamlskem v každé šlápotě zakončený pytlíčkem dobrot. Když jsem se vracela, zjistila jsem, že už se trošku sešeřilo. Prvního jsem vzala Čertíka, který se už nemohl dočkat a když jsem ho přinesla k nášlapu, byl jako blázen, celou stopou se téměř proplížil, protože jsem ho brzdila, aby nepostupovat moc rychle a při jeho velikosti se mi to i dařilo :-) až najednou se zastavil, zabořil čumák do trávy a nechtěl jít dál, snažila jsem se mu ukázat, aby pokračoval a v tu chvíli, s hlavou přímo u země, jsem si všimla, že už jsme vlastně na konci :-) takže následovala obrovská pochvala. Lexik už šel téměř potmě, chvíli trvalo, než jsem vůbec našla nášlap, protože jsem si tam píchla jen větvičku a ta nebyla dost dobře vidět, ale Lexik vyrazil po stopě moc pěkně a protože cestou sbíral tu a tam pamlsky, věděla jsem, že jdeme dobře, orientační body se mi už ztratili ve tmě :-) Opravdu vyvedený trénink!

________________________________

7.září se konal výcvikový sraz KZJ, protože Lexik ještě po lese běhat nemůže, zúčastnila jsem se tentokrát jen jako figurant, ale na cvičáku jsem neodolala a udělal si s Lexikem kousíček poslušnosti na vodítku, jen ovladatelnost a odkládačky bez přivolání. Na Lexikovi bylo vidět, jak je rád, že zase konečně může něco dělat. 

_________________________________

2.září - Lexik už má vytažené všechny stehy a kdyby neměl oholenou nohu a vyditelnou jizvu, nikdo by si nevšiml, že je po operaci. Snažím se ho pořád brzdit v pohybu, takže většinu dne tráví na terase a když jsem doma je tam se mnou. Ještě minimálně dva týdny to tak bude a potom začneme pomaloučku a polehoučku zatěžovat.

Obrazek

Obrazek

_________________________________

Srpen 2008

Poslední prázninový víkend jsme strávili v Jizerkách. Počasí bylo krásné pejsci chodili na krátké procházky a my jezdily na dlouhé výlety na kolech.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________________________

A tady je pár foteček našeho maroda:

Obrazek

tady tráví den

Obrazek

Obrazek

a tady zase noc

________________________

Operaci má Lexik za sebou, ale mě to nějhorší teprve čeká, uhlídat ho v klidovém režimu minimálně měsíc. Bude to nejspíš nadlidský výkon. Včera se to ještě dalo, protože po narkoze byl Lexik ještě do noci lehce mimo a pouze odpočíval na pelíšku v klidné předsíni, ale v noci se začal probírat a vůbec tam nechtěl ležet sám a nejradši by běhal po zahradě. Čtyřikrát za noc jsme byli venku, aby se mohl po narkoze vyvenčit, ale on se chtěl jen procházet pod hvězdami a tak pokud mě někdo ze sousedů viděl v noci v noční košili chodit s ovčákem na vodítku sem a tam po příjezdové cestě a ještě navíc s ovčákem oblečeným do slušivé mikiny, musel si myslet, že jsem se úplně zbláznila :-) Ráno už se zase domáhal procházky a konečně se i vyvenčil, dostal trošku najíst a konečně se i napil a já mohla odjet do práce. Představa, že má zase ležet na pelíšku se mu moc nelíbila, ale nekompromisně jsem zavřela dveře a bylo. Příští měsíc to bude boj, kdo z koho :-)

________________________

A je to tady dnes v 16:00 hodin vezu Lexika na operaci, držte nám palce, ať to všechno dobře dopadne.

________________________

Srpen nám začal poněkud smutně, Lexik kulhá a má hodně citlivé pravé rameno, protože jsou před námi Mistrovství Rakouska a Slovenska, rozhodla jsem se neponechat nic náhodě a nechat mu rameno zrentgenovat, abych vyloučila vážnější poranění. Potvrdilo se poškození ramenního kloubu a tak jsme letošní výcvikovou sezonu museli ukončit a Lexik jde 19.srpna na operaci. Snad vše dopadne dobře a příští rok se opět vrátíme ve skvělé kondici.

Ale protože doma sedět nevydržíme, budeme na všechny akce jezdit jako doprovod a psychická podpora závodníků :-)

Červenec 2008

V sobotu 12.7. začínal letní výcvikový tábor KZJ v Žirovnici a u toho jsem nemohla chybět, původně jsem plánovala příjezd až na středu, ale nakonec jsem se rozhodla jet už v sobotu a odvézt kola, abysme mohli trošku sportovat, když budou pejsci odpočívat. V sobotu večer probíhala zábava ve společenské místnosti (pršelo a byla bouřka), v neděli trénink plošného vyhledání a odjezd zpátky směr Omice. Ale už ve středu jsem se s plným autem dětí a psů vydala zpátky. Hned ve čtvrtek jsme s Lexikem nastoupili na Plošný test 1. stupně, tentokrát jsme zvládli najít a označit všechny hledané osoby včetně všudypřítomné srnčí zvěře a nezastavila nás ani neobvyklá poslušnost v lese a PT 1 jsme splnili. Zbytek pobytu jsme už jen trénovali a odpočívali a bavili se s přáteli do ranních hodin a spánek doháněli o poledním klidu. Počasí nám sice moc nepřálo, ale dovolená se i přes to vydařila.    

_______________________

V pátek 11.7. se naše smečka rozrostla o dalšího člena, původně jsem si jela za kamarádkou pro světlou fenečku (křížence kokršpaněla), ale domů jsem přivezla černého psího uličníka Čertíka. Byla to láska na první pohled.  

_______________________

Byla jsem moc zvědavá, jak s Lexikem zvládneme náš první start na takové velké akci, jakou je mistrovství světa záchranných psů.

Měla jsem obavy z počasí, ale los k nám byl shovívavý a přiřadil nám časy celkem schůdné, začínali jsme ve čtvrtek v 10:06 obratností u pana rozhodčího Savady. Bez větších chyb s radostným projevem a Lexikovým pomalejším dosedáváním jsme si odnesli 44 bodů. V pátek byl pro Lexika volný den a tak jsme vozili ostatní na disciplíny a mohla jsem se tak podívat třeba na práci v sutině. V sobotu jsme nastupovali ve 13:00 na plošný speciál, počasí nám celkem přálo, po pátečních deštích bylo docela příjemně i v tuto hodinu. Lexik vypadal, že se těší a já si slibovala pěkný výkon. Nahlásili jsme se a vyrazili. Prvních padesát metrů vypadalo celkem nadějně, i když jsme si všimla, že se Lexikovi líbí hraniční potůček. Dalších 100 metrů bylo už trošku horších, Lexik neběhal dostatečně daleko do prostoru, ale doufala jsem, že kdyby něco ucítil, vydal by se za pachem. Za hranicí 200 metrů jsme potkali první velkou rozbahněnou kaluž a když se v ní Lexik uložil, začala jsem mít pochybnosti o jeho dalším výkonu. A dalších 50 metrů bylo holé trápení, tak jsem práci bez jediné osoby ukončila cca na 230 metrech po 15 minutách. Pan rozhodčí Haak nám nadělil celých 22 bodů a řekl, že Lexik pracoval nosem, ale neběhal dostatečně daleko a ke konci už nemohl. V neděli v 7:00 nás čekala jako poslední disciplína poslušnost, řekla jsem si, že budeme bojovat až do konce. První dva cviky jsem vylosovala aport a plížení (naše silné), ale potom už to bylo v celku dobré a odnesli jsme si od pana rozhodčího Šabackého 43 bodů.

Ponaučení do příštích akcí: natrénovat dlouhodobější zátěž, protože i po týdnu stráveném v autě Lexik vydrží bezproblému soustředěně 10 minut na poslušnosti, ale 20 minut prohledávat terén už je na něj moc. 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Červen 2008

A je to tady 30.6. 23:30 odjíždíme směr Chorvatsko!

_____________________________

22. června jsme dokončili přípravu na MS IRO a teď už budeme oba jen odpočívat a balit si věci, protože 30.června odjíždíme do Chorvatska. 

_____________________________

První červnový víkend se konalo výcvikové soutředění KZJ v Hodoníně. Počasí nám přálo a výcvik jsme směřovali k poslednímu pořádnému tréninku plošného vyhledání před odjezdem na Mistrovství světa do Chorvatska.

V sobotu dopoledne jsme prohledávali terén hned vedle hodonínského cvičiště hustě zarostlý kopřivami a plný komárů. Lexik hledal krásně, prohledání mi vyšlo na 6 vyslání při nichž vyštěkal 4 ztracené osoby. Odpoledne jsme si prošli překážky a navečer ještě kousek poslušnosti a potom už jen odpočinek v autě. V neděli jsme zamířili na painballové hřiště, úžasný terén plný úkrytů. Nechala jsem si připravit speciál se 4-mi osobami, abych nevěděla, kde jsou a vyrazili jsme. Lexik běhal s nadšením až do konce a odměna následovala vždy po několika štěknutích. Toto bylo naše poslední opravdové hledání, teď už budeme jen motivačně štěkat a doufat, že nám to v Chorvatsku aspoň trošku vyjde a že neuděláme KZJ ČR ostudu.  

____________________________

Květen 2008

Poslední květnový víkend jsme strávili s Lexikem a partou kamarádů na výcvikovém obranářském setkání v Chrudimi.

Obrazek

________________________

Ve čtvrtek 29.5. jsme, jako už tradičně, byli s Lexikem na předváděčce na Kociánce. Byla jsem tam už počtvrté a příští rok se pokusím přijít znovu :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

__________________________

V sobotu 24. května jsme se věnovali zase po delší době tréninku plošného vyhledání, byl to krátký rychlý trénink, zaměřený na samostatné prohledávání a chuť do práce, vše se povedlo podle mých představ, takže spokojenost.

V neděli jsem Lexikovi naplánovala obrany a zaměřila se na zklidnění a ovladatelnost. A myslím že se vše povedlo, ze začátku byl Lexik jak uržený ze řetězu, ale v průběhu prvního kola se celkem zklidnil a bylo to hezký.

Takže tento víkend super :-)

_________________________

V sobotu 17. května jsme se vydali na návštěvu za rodinou na Turnovsko. Fordík nás sve svém novém domově s radostí vítal, ale Lexik v domě se mu už příliš nezamlouval. Vzali jsme je tedy na procházku, aby si na sebe zase zvykli a po dvouhodinovém výletu jsme se vrátili všichni lehce unavení. Večer přijelo ještě pár kamarádů a známých oslavit narození malého Honzíka, takže u ohně byla spousta lidí a dětí a psů a všichni se dobře bavili. V neděli už nám počasí na další procházku nepřálo, takže jsme po obědě jeli zase domů, ani plánovaná ranní stopa se nekonala, protože v tom lijáku by ven lezl jen blázen :-)

_________________________

Druhý květnový víkend a opět prodloužený jsme (KZJ ČR) pořádali mezinárodní záchranné zkoušky. Více na www.kzjcr.wbs.cz.

_________________________

První květnový víkend jsme vyrazili s Lexikem a Kristýnkou na hájenku nedaleko obce Bítovánky u Želetavy. Hájenka sice u silnice, ale s minimálním provozem a okolo krásné lesy. V sobotu ráno jsem Lexikovi šlápla poprvé stopu v lese a myslím, že se mu líbila, vedla porostem lesních sasanek, březovým hájkem, nízkými smrčky, přes spadlé stromy a Lexik čuchal a vesele přeskakoval spadlé větve a stromy. Odpoledne jsme věnovali krátkému motivačnímu tréninku plošného vyhledání v čistém lese a navečer jsme výcvikový den završili krátkou obranou. V neděli jsem původně plánovanou stopu odložila a tak jsme šli jen trénovat plochy do úžasného terénu (lesního polomu). Trénink byl zajímavý jak pro Lexika, tak i pro mě. Přesun asi 20 minut pěšky lesem, další 20 minutové čekání na místě, než docvičí předchozí skupina a potom 3 ztracené osoby mezi popadanými listnatými i jehličnatými stromy. Terén byl téměř neprostupný a byla to zajímavá zkušenost pro nás oba.

Takže super víkend :-) 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

____________________________

Duben 2008

A je to tady!

Na 19.a 20. dubna jsme si naplánovali další zácharnářskou zkoušku, tentokrát FL-B. Počasí nám navzdory předpovědi přálo, v sobotu sice pršelo, ale překážky zůstaly schůdné a Lexik je celkem zvládl, poslušnost už byla bez deště, trošku to na mokrém trávníku klouzalo, ale my se nedali. Lexik tentokrát i plazil!

V neděli jsme nastoupili na speciál, na začátku to vypadalo, že Lexik nemá svůj den, ale po chvilce se rozběhal a úspěšně našel a označil všechny osoby.

:-) Takže máme splněnou zkoušku RH FL-B!!!

____________________________

V neděli jsme se vydali na vyjížďku na kolech, celá rodina. Dojeli jsme až na rozhlednu Vladimíra Menšíka na Hlíně a rozhlédli se po okolí, poseděli v místní hospůdce a vyrazili k domovu. Na to, že bylo takové krásné počasí a neděle, jsme cestou moc cyklistů nepotkali, ale o to větší bylo mé překvapení, když se za zatáčkou objevila cyklistka se smečkou "výmaráků". Byla to sranda, obě jsme se celkem lekly, ale pejsci se jen očuchali, rozloučili jsme se, popřáli si šťastnou cestu se a jeli dál :-)   

Sobotu 12. dubna jsme věnovali obranám a zaměřili se na zklidňování uřvaného Lexika :-) Myslím, že se to celkem povedlo.

____________________________

Konečně se mi pořadilo naskenovat pár fotek Lexika jako štěňátka, podívejte se "jak jde čas s Lexikem" a také nějaké fotky Argoška :-)

____________________________

I první dubnový víkend byl ve znamení výcviku. V sobotu jsme si opět zaběhali na "naší stráni", chtěla jsem Lexikovi do výcviku zařadit taky nějakou osobu ve výšce a aby to nebylo moc těžké nechala jsem ji vylézt na strom, jen na spodní větev, ale Lexik se svou výškou s tím neměl nejmenší problém a proto příště poleze osoba ještě kousek výš a uvidíme, jak si s tím Lexík poradí :-)

V neděli jsme vyrazili na Sránskou skálu a cvičili ve staré štole, kde je spousta tmavých chodeb. Bylo opravdu legrační sledovat, jak se pes pomalu posouvá naprostou tmou a světýlkem si svítí kousek pod nohy, takže postupuje velice pomalu a k vyhledání používá pouze čich, ale jen do té doby, než při dohledání zachyceného pachu narazí přímo do osoby a to doslova :-) Zajímavá zkušenost :-)  

___________________________

1.dubna je sice apríl, ale toto je zaručená zpráva:

V úterý jsme s Lexikem uskutečnili první vyjížďku na kole v rámci zlepšování fyzické kondice (nás obou :-) ). Oba jsme to přečkali bez újmy a proto v tom budeme pokračovat, v okolí Omic jsou krásné lesy! 

___________________________

Březen 2008

I poslední březnový víkend jsme věnovali výcviku, protože zkoušky se kvapem blíží. V sobotu jsme si sice dopřáli trošku oddechu, s jednou odpolední stopičkou plnou pamlsků, ale v neděli jsme do toho skočili rovnýma nohama. Ráno překážky a poslušnost, ještě dopoledne trénink plošného vyhledání na obávané stráni, začínali jsme v 11 hodin, sluníčko pěkně hřálo, trénink jak má být. Pokud by Lexik i na zkouškách běhal tak jako v neděli, byla bych spokojená :-)

Po tréninku následovala přestávka na oběd a odpoledne ještě přesun překážek na cvičáku a krátká procházka a hybaj domů. Po přechodu na letní čas byl ten den nějaký krátký :-) 

___________________________

27. března se počasí konečně umoudřilo a tvářilo se krásně jarně, proto jsem neodolala a vyrazila s Lexikem na stopu. Lexik se těšil, na prvním úseku se i celkem uklidnil a potom už jen krásně čuchal a zalehával předměty, takže paráda! Po stopě jsme za odměnu ještě házeli míček a po 20 minutách zběsilého lítání po poli se nám "ztratila" Kristýnka a tak šel Lexik hledat ztracené dítě. Všechno dobře dopadlo, Lexik Kristýnku našel, statečně štěkal :-) a odměnou mu byl milovaný balonek, který ovšem v zápětí ztratil v Bobravě, kam se šel napít a zchladit.

Domů jsme dorazili poněkud mokří, zabahnění, bez balonku, ale aspoň pořádně vydovádění :-)

__________________________

Letošní Velikonoce jsme strávili s partou dobrých kamarádů v "Letním táboře" v Brumově u Tišnova. Cedulky "Letní tábor" byly sice všude kolem, ale počasí to vůbec nevadilo a v neděli nám nadělilo 10 cm mokrého sněhu.

Ale my jsme se nedali odradit rozmary počasí a cvičili jsme a cvičili. Poslušnost, plošně vyhledání, obrany, někteří i stopovali (než napadl sníh) :-)

Velikonoce se vydařily a příště musíme zase něco vymyslet!

__________________________

I druhý březnový víkend se nám vydařil, v sobotu bylo krásně a my jsme se vydali na Veveří procvičit si vyhlednání v budově, výcvik jsem zaměřila na samostatnost při vyhledání a Lexik mě moc potěšil, běhal sám úplně všude, nakoukl do každé místnosti a všechny tři ztracené osoby našel a označil :-) Odpoledne jsme si užili na obranách a domů přišli oba naprosto vyřízení.

V neděli jsme se vypravili ještě s Olčou a Enny za kamarádkou Pavlou do Bílých Karpat, chtěla jsem Lexika přivyknout na ovečky, ale nám městským holkám nedošlo, že ovečky se přes zimu většinou nechovají a tak další živé sekačky trávy se v ohradě zabydlí až na jaře, takže snad příště ;-)  

____________________________

Říká se "Březen, za kamna vlezem", ale my ne, my vyrážíme do lesa a na cvičák, aby jsme trénovali na dubnové zkoušky :-)

V sobotu na MDŽ jsme se vypravili na Klajdovku a potrénovali plošné vyhledání, při jarním sluníčku jsme se oba pěkně zadýchali :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A v neděli jsme vyrazili do Hodonína, kde jsme procvičili poslušnost a obratnost na cvičáku a poté vyhledání osob v opuštěných budovách.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


 Obrazek

Obrazek

Obrazek

Za fotky opět děkuji Soničce :-)

___________________________

Únor 2008
Z původně lavinového soustředění jsme se vpořádku vrátili, laviny se "nekonaly", ale pořádně jsme si procvičili plošné vyhledání v beskydských kopcích. Já, hlava děravá, jsem doma zapoměla foťák, takže vlastní fotky nemám žádné, ale třeba někdo zachytil Lexika svým fotoaparátem a já vám sem budu moci nějaké fotečky přidat

A tady je pár slíbených fotek, které mi poslala Sonička, děkujííííííí :-)

Obrazek

do kopce bylo úplně všechno, i ubytování

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A když nebylo počasí na lyžování, tak jsme se jeli podívat na koníčky....

Obrazek

_____________________

Zítra odjíždíme na jarní prázdniny na hory, hurááááááááááááá.

_____________________
Už je únor a my se v dubnu chystáme na zkoušku FL-B a proto musíme trénovat kondici a tak chodíme běhat za oblíbeným balonkem.
Obrazek

Obrazek

________________________

V sobotu 9.2. jsme byli cvičit na ulici Veletržní, s Lexikem jsme si procvičili pátrací práce v opuštěné výrobní hale a pohyb v sutinách.. Obrazek

Obrazek

Obrazek

Odpoledne jsme navštívili Lexikovu mámu Grace a kamarádku Enny.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

___________________
Neděle 3.2. byla opět ve znamení obran:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

V sobotu 2.února jsme si vyšli na výlet na nedaleký kopec Bučín, tady je pár fotek:
Obrazek
stále vpředna Bučíně rostou opravdu obrovské buky

Obrazek

Bučín je dobyt

Obrazek

Obrazek

dobyt !Obrazek
občerstvení u pramene


Obrazek

konečně doma
Leden 2008

Domácí pohoda:

Obrazek

_______________

I poslední lednový víkend jsme s Lexikem věnovali výcviku. V sobotu jsme byli cvičit v Brně na "zimáku", který už je nějakou tu dobu opuštěn a podle toho to uvnitř vypadá. Sobotní výcvik jsme si spestřili jízdou vlakem a MHD,kde Lexik svou velikostí postrašil pár cestujících :-) A v neděli jsme jako obvykle byli na obranách a tentokrát jsme procvičili i poslušnost, takže poslední lednový víkend se vydařil.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
______________________

Druhý lednový víkend byl ve znamení výcviku. V sobotu jsme byli vyzkoušet, po dlouhé době, vyhledání osob zasypaných v sutinách, musím říct, že se cvičení celkem vydařilo, ale bohužel fotečky opět nemám, v neděli jsme zahájili den nácvikem poslušnosti a obratnosti a završili poledními obranami, takže domů jsme se v neděli vrátili oba opravdu utahaní :-)

_________________________

Tak nám ten nový rok pěkně začíná, hned 1.ledna bylo krásné počasí, tak jsme vyrazili na procházku po zasněženém Moravském krasu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek