Jdi na obsah Jdi na menu

Prosinec 2009

V úterý 22.12. jsme si vyšli na psí procházku do Mariánského údolí a zakončili tak rok 2009. V příštím roce se budu s Lexikem věnovat hlavně sutinám a plochám po praktické stránce a Exinku čekají se Slávkem první zkoušky :o)

________________________

12.12. jsme se zúčastnili s Lexikem Mikulášského závodu pořádaného KZJ ČR, byl to závod s velice zajímavými disciplínami, např. poslušnost poslepu, převoz psa na kolečku, aport předmětů denní potřeby nebo překážková dráha. Pobavili jsme se a strávili příjemné dopoledne a večer jsme oslavili jedny kulaté narozeniny.

________________________

9.12. jsme si byli procvičit sutiny v areálu Zbrojovky Brno. Super výcvik ve večerních hodinách a Lexik opět překvapil, zdánlivě lehké úkryty řešil dlouho a ty těžší byli pro něj hračkou :o)

Obrazek

Obrazek

__________________________

5.12. jsme vyjeli na sutinu do obce Brzkov a pocvičili taky poslušnost. Exinka si několikrát vyštěkala osobu zaběhlou do budovy a Lexik měl připravené dva speciálky, oba se mu povedli, takže spokojenost :o)  

Listopad 2009

28.11. jsem s Lexikem nastoupila na Přebor KZJ ČR v kategorii ST1, tedy podle Sutinového testu 1.stupně. Začínali jsme překážkami a pokračovali poslušností přímo v terénu, to bývá celkem oříšek, protože psi jsou připraveni na vyhledání a najednou mají chodit u nohy a podobné věci :o), speciální práce probíhaly v halách Zbrojovky Brno v prostorách, kde jsme s Lexikem nikdy nebyli, takže pro nás úplně nové a tudíž velice zajímavé. Na prvním speciálu jsme měli jen jednu osobu, ale počet jsme předem neznali, osobu Lexik našel asi po dvou minutách a hezky vyštěkal, pak jsme prostor dál prohledali, prověřili opakovaně jedno zapeklité místo a prohlásili za čisté a odnesli si za to 98 bodů. Na druhý speciál jsme museli počkat do 20:30, našli a označili obě dvě ukryté osoby a odcházeli s 96 body. Když se k tomu přičetlo 92 z poslušnosti, byla jsem velice spokojená. Vyhlášení výsledků probíhalo až v neděli ráno na cvičáku a bylo z toho krásné 1. místo v kategorii ST1 a nejvyšší počet bodů vůbec a také další splněná zkouška :o) Takže velká spokojenost. 

_______________________________

Na sobotu 21.11. jsem se dlouho těšila, Šárka domluvila možnost potrénovat si v železárnách ve Vítkovicích na terénech, které se používají pro atesty a různá cvičení v rámci IZS, takže konečně pořádné sutiny. Vstávat jsme museli na sobotu poměrně časně v 6:00, nachystat svačinu a oběd, kafe do termosky, pamlsky pro pejsky a hup do auta, nabrat Jitku s Jarkou a hurá po dálnici do Ostravy. Cestou byla příšerná mlha, v Ostravě foukalo a byla zima, ale během dopoledne se počasí umoudřilo a vysvitlo i sluníčko. Terény byly naprosto úžasné, dokonale jsme se vyřádili a vyzkoušeli si štěkání na neznámé figuranty a večer přijeli domů příjemně unavení, úplně všichni :o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_____________________________

V pondělí 16.11. večer mi zavolala Soňa (naše výcvikářka), že se na ni obrátila s prosbou o pomoc při hledání svého manžela paní z Boskovic a jestli bych mohla s Lexikem přijet. Řekla jsem, že se obleču a můžu jet, cestou jsem vyzvedla ještě Šárku a Soňu a vyrazili jsme směr Boskovice. Celkem se nás tam sešlo 5 psovodů a Jirka bez psa, ale zato vybaven vysílačkami a GPS. S rodinou pohřešovaného jsme probrali jeho zdravotní stav a možná místa pobytu a po domluvě vyrazili na nejpravděpodobnější místo. Jednalo se o prostor o velikosti cca 500 x 2000 m. Počasí nebylo nic moc, bezvětří a hodně vlhko a tak jsem zvolili postup rojnicí s rozestupy na dohled, či doslech. Celý prostor jsme prohledali cca za 1,5 a prohlásili za čistý. Domů jsme přijeli kolem 3 hodiny ráno a uvědomila jsem di, že má Lexik narozeniny. Takže 5 narozeniny oslavil prvním praktickým nasazením :o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

V úterý ráno mi volala Soňa, jestli bych mohla jet do Boskovic ještě jednou, že rodina vytipovala ještě jedno místo a chtěli by ho prověřit. Vyrazili jsme tedy s ostatními znovu, rozdělili se na dvě družstva a požadované terény prověřili, i tentokrát byly terény čisté. 

________________________

V sobotu 7.listopadu jsme po dlouhé době šli s Lexikem cvičit do sutin (hala v bývalé brněnské Zbrojovce) na oživení jsem Lexikovi připravila vařené hovězí masíčko, jako odměnu a připravila terén se třemi figuranty. První byl jen volně v místnosti, ale hodně daleko, Lexik musel sám překonat hromadu harampádí, projít dvěma místnostmi, aby se k osobě dostal, další byla v uzavřené skříni a také poslední osoba v prvním kole byla v uzavřeném úkrytu. První kolo se mi moc líbilo a Lexik byl nadšený, takže na druhé jsem mu připravila už jen jednu osobu na hromadě harampádí, a druhou na druhém konci haly volně v přítmí. Poslední osoba měla u sebe i balonek a ten znamenal ukončení práce. Exinka si celý terén prošla a nakonec se nám ji podařilo na povel rozštěkat. Díky Šárko!

_________________________

Říjen 2009

28. října jsme se jeli podívat do Třebíče na výcvikový víkend zaměřený na obrany, Exinka si pěkně zakousala, my si dali kafíčko a popovídali si o všem možném a jeli domů, v pátek jsme byli s Exinkou kousat pro změnu na cvičáku v Jinřichově Hradci a jinak se zbytek prodlouženého víkendu věnovali procházkám.

__________________________

17. a 18. října jsme byli v Herolticích na výcvikovém víkendu KZJ. Ještě jsem Lexika šetřila a proto jsme v sobotu potrénovali poslušnost a v noci krátké vyhledání, v neděli už jen procházka, s Čertíkem jsem se věnovala trošku poslušnosti a Exinka měla nácvik poslušnosti v sobotu i v neděli.  

____________________________

10.10. jsme byli na víkend v Žirovnici, Rimadyl už jsem vysadila a nechala Lexika zvolna po chvilkách proběhnout a zatím je to dobrý, tak uvidíme, co dál. 

____________________________

4.10. Lexik začal zase kulhat na tu operovanou nohu, nasadila jsem Rimadyl a klid "na lůžku" a uvidíme, co se z toho vyklube.

_____________________________

Kamarádi v Srbsku u Berouna mají už letos skoro 16-ti letého belgičáka a domeček na samotě, který už není schopen "stařeček Beník" ohlídat, proto jsme se rozhodli pořídit jim nového člena rodiny. Na internetu jsme našli půlroční štěně křížence kavkazáka, domluvili se a já pro něj v pátek 2.10. jela do Olomouce. Corri je krásný, milý a naprosto úžasný. Škoda, že nemáme velkou zahradu :o( , ale taková zahrada, aby se tam vešli všichni úžasní pejsci stejně není a tak ho budu jezdit na Srbsko navštěvovat. Zatím bude Corri ještě chvíli u nás, než mu doma přichystají bydlení a koncem měsíce už pojede domů. Doufám, že si nás bude pamatovat a nebude nás při první návštěvě chtít sežrat :o) 

_________________________________

Září 2009

V pondělí 28.9. jsme s Lexikem nastoupili na vodní zkoušky :o) někdo by mohl pochybovat o mém zdravém rozumu, ale naštěstí počasí nám přálo, odpoledne bylo opravdu hezky a tak se to všechno dalo zvládnout. Moc jsme tomu předem nevěřila, protože jsme trénovali naposledy o prázninách, ale Lexik mě potěšil a zkoušku RH-W A jsme splnili :o)

________________________________

V sobotu 26.9. jsme si šli vyzkoušet vyhledání do areálu Dopravních staveb, zaměřila jsem se hlavně na samostatnost při značení a osoby ve výškách, se kterými Lexík nemá ještě dostatek zkušeností. Počasí se vydařilo a výcvik taky :o), večer jsme si ještě zašli na cvičák potrénovat poslušnost a pak už jen odpočívat.

V neděli jsme se celý den věnovali poslušnosti na semináři s Kateřinou Kramářovou, nejdřív jen teoreticky a odpoledne i prakticky na place.

__________________________________

O víkendu 19. - 20.9.2009 jsme se s Lexikem zúčastnili Mistrovství ISZ. Konkurence byla velká a umístili jsme se na 7.místě v plochách. Příště to snad bude lepší :o)

__________________________________

V neděli 13.září jsme byli původně domluveni na sutiny, ale nakonec jsme se domluvili na vyhledání v podzemních tunelech na Stránské skále. Zaměřila jsem se na samostatnost a tentokát to měl Lexik ztížené tím, že neměl svůj svítící obojek a musel hledat úplně potmě, taky to podle toho vypadalo, chodil pomalu a rozvážně :o) V prvním kole jsem mu nachystala jednu osobu až na konci dlouhé chodby a druhou schovanou téměř na křižovatce chodeb a tam měl trošku problém s dohledáním, pach se šířil chodbami, ale nakonec ji dohledal úplně sám, každopádně naznačoval, že tam někdo je a nechtěl odcházet. V druhém kole byla osoba opět až na konci chodby a Lexik poblafával cestou, jak cítil pach, ale opravdu pořádně štěkat začal až úplně u osoby, byl jasně poznat rozdíl :o) Jitka málem ohluchla :o)

_________________________________

Ve čtvrtek 10. září jsme se vyjímečně s Lexikem vydali na plochy v pracovní den :o) Byli jsme v neznámém terénu a zaměřili se na na vyštěkání, největší problém měl Lexik na konec, když našel Freda sedícího na pařezu s celtou na hlavě, byla jsem nadohled a on koukal na to "cosi" a na mě a nevěřil asi vlastnímu nosu :o) ale nakonec začal štěkat a tak mohl dostat zaslouženou odměnu.

__________________________________

3.-5.září jsme se účastnili IMZ (Instruktážně metodické zaměstnání) zaměřeného na vyhledávání osob v plochách a sutinách. V pátek jsme si prohlédli operační středisko HZS kraje Vysočina v Jihlavě a poté se přesunuli do Kamenice nad Lipou, kde jsme pokračovali přednáškami. V pátek ráno jsme byli rozděleni do čtyřčlenných družstev a už jen čekali na nasazení v našem případě v plošném vyhledání. Prohledávali jsme docela bývalý lom a jeho okolí. Ve dne jsme měli na práci stanoven limit 2 hodiny, v noci byl čas 1,5 hodiny a terén menší o lom.

Na denní část jsme vyráželi cca v 16 hodin a našli dvě osoby, které byli v našem úseku. První nález jsme měli cca po 40 minutách a druhý téměř na konci dvouhodinové práce. Potom následoval odpočinek a po půlnoci jsme nastupovali k noční práci. Orientace v lese v noci mi dala celkem zabrat, nenašli jsme nikoho, ale nepřešli jsme, jen jsme tam nedošli :o( Takže se musím zaměřit na orientaci v nočním terénu. Les byl členitý a všude plno cestiček a neprostupných houštin.

V sobotu už jsme spali v domácím pohodlíčku a v neděli jsme si zajeli štěknout do budov v Řačkovicích a Lexík pracoval s velkou chutí :o)

____________________________

Konečně máme doma školačku! Kristýnka se do 1.třídy moc těšila, doufám, že jí to nadšení ze školy dlouho vydrží :o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Srpen 2009

Poslední prázdninovou sobotu pršelo, ale my jsme i přes to vyrazili na předváděčku do Bošovic na akci místních myslivců, kterou pořádali pro všechny děti, jako rozloučení s prázninami. Předvedli jsme něco z poslušnosti, vyhledání ztracených osob a největší úspěch mělo jako vždy hlazení pejsků a házení míčku, z toho má Lexik vždycky největší radost, děti stály frontu na balonek a Lexik běhal, jako o život :-)

V neděli jsme na cvičáku potrénovali překážky a zaměřila jsme se na sedání před a za překážkami a velkou radost mi Lexik udělal na distancích, které oběhal bez sebemenšího zaváhání :-) Pak ještě odpoledne procházka a zase domů. 

_______________________________

Dovolenou jsme trávili především oddechově, takže žádné velké cvičení :o) 16.-.18.8. jsme byli na táboře v Kardašově Řečici, Exinka se věnovala obranám a stopám a s Lexikem jsme vyzkoušeli zase po dlouhé odmlce stopu a celkem se vydařila a taky jsme pilovali poslušnost. Čertík se věnoval jen procházkám s Kristýnkou a  ostatníma holkama :o) V úterý jsme přejeli do Srbska u Berouna, baráček na samotě, kamarádi, spousta výletů, Velká a Malá Amerika, Karlštejn, Alkazar, ZOO Praha, no prostě odpočinek a pohoda :o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_______________________________

Druhou půlku prázdnin jsme zahájili na výcvikovém táboře v Třebíči, dovolenou jsme neměli, takže jsme cvičili jen o víkendech, ale i to stačilo. Tábor byl zaměřen na obrany, takže Exinka kousala jako drak a Lexik se cvičil v poslušnosti a překážkách. Na poslušnosti jsem zkusila použít vestu s vypouštěcím systémem a Lexik byl nadšen, já už míň, protože při vypouštění balonku za chůze se mi tam připletla noha a Lexik si vzal balonek i s mou nohou a dvakrát se trefil do stejného místa, je z toho moc povedená modřina :o) Ale příště už si budu dávat větší pozor :o)  

Obrazek

Obrazek

_____________________________

Červenec 2009

Od 18. do 26. července jsem byli na letním výcvikovém soutředění KZJ v Zahradišti. S Lexikem jsme se věnovali vodnímu výcviku a plochám. Rozhodla jsem se nastoupit na plošný test 2. stupně, poté jsem si nadávala, když jsem čekala ve středu v noci na speciál, ale Lexik se snažil, všechny osoby jsme našli a jako jediní ze třech v druhé kategorii jsme pokračovali i ve čtvrtek a PT 2 úspěšně splnili :o) S vodním výcvikem budeme mít ještě dost práce, ale snad se nám to nakonec povede.

Takže sečteno a podtrženo, krásná dovolená v nádherném prostředí.

Obrazek

_________________________________

První prodloužený červencový víkend jsme strávili na vodním soustředění u rybníku Kachlička na Vysočině. Počasí nám vyšlo parádně a kromě vodního výcviku, ze kterého nemám ani jednu fotku :o) jsme se věnovali vyhledání osob v opuštěném prasečáku a funkčním špejcharu. Večer posezení u ohně, spaní ve stanu, prostě krásný romantický víkend :-)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Červen 2009

25. června do naší smečky přibyla nová posila Exinka.

Obrazek

_________________________

Předposlení červnový víkend jsem strávili nácvikem sutinového vyhledávání ve Chbanech u Žatce, je to sice trošku daleko, ale takový sutinový trenažer nenajdete "za barákem" :o) Pocvičili jsme, poseděli večer u ohně, prostě super víkend.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

______________________________

Na kontrolní rentgenu se ukázalo, že Kesinka má špatný kyčelní kloub a není vhodné se věnovat sportovnímu výcviku a vyšší zátěži a proto se přestěhovala na zahradu k velice hodným starším manželům. Má tam i starší kamarádku ovčandu.

Obrazek

Květen 2009

Poslední květnový víkend jsme trávili v krásném prostředí ve Slavětíně nedaleko Slavonic. Počásí nám tentokrát moc nepřálo, byla zima a pršelo, ale nás od cvičení neodradilo :o) S výcvikem jsme začali hned v pátek večer, nočním plošným vyhledáním, pro pejsky to bylo příjemné zpestření, v sobotu ráno jsme si s Lexikem naplánovali sutiny, odpoledne zase sutiny a trošku poslušnosti, v neděli ráno plochy a odpoledne sutiny na rozloučení. Víkend plný cvičení a klábosení s přáteli :o)

Největší radost mám z toho, že se Čertík naučil štěkat na povel, takže budeme dál trénovat štěkání a třeba se někdy dostaneme i k opravdové záchranářské práci :o)

________________________________

28.5. jsme jako již tradičně byli na dětském dni na Kociánce, dětí i rodičů bylo plno a  Lexika hladili do téměř úplného "vyhlazení" :o)

_________________________________

Předposlední květnový víkend jsme byli pozváni na atesty Ministerstva vnitra ve specializaci plošné vyhledávání. Abych pravdu řekla, moc jsem se netěšila, šla jsem spíš jen sbírat zkušenosti. V pátek byl sraz všech účastníků v 9:00 v objektu služební hipologie PČR v Brně - Medlánkách, následovalo losování pořadí a vysvětlení terénů. Vylosovala jsem číslo 15 ( z 18-ti) a zjišťovala, s kým budeme nastupovat ve dvojici na denní část. Následovalo poměrně dlouhé čekání (naštěstí u aut se vším komfortem), zjišťovali jsme předpověď počasí a plánovali strategii postupu terénem. Na řadu jsme přišli o půl šesté večer. Přesun na místo určení jsme zvládli bez problémů, pejsci se během cca 2,5 km seznámili a vyvenčili. Na stanovišti jsem dostali vysílačky, instrukce a přidělený terén. Na prohledání jsme měli 35 minut a začínalo pršet :o) Terén byl různorodý (špatně prostupný les, nízké pole, prostupný kopcovitý les i oplocená budova). Terén byl ze dvou stran ohraničený plotem, z jedné strany cestou a mezi oběma terény byl malý žlíbek. Nastupovali jsme za deště a pršet přestalo po skončení časového limitu :o) Bez problému jsme našli dvě osoby. Po nás nastupovala ještě jedna dvojice a poté následovala rekapitulace denních prací, kde jsme zjistili, že do nočního kola postupují až na jednu vyjímku všichni. Tedy 17 týmů. Začátek nočních prací byl stanoven na 21:00, kdy jsme se přesunuli na výchozí místo i s auty a samotné noční práce začali po setmění ve 22:00. Spočítala jsem si, že budeme nastupovat nejdřív po jedné hodině a tak jsem si šla na chvíli zdřímnout do auta. Na speciál jsme nakonec nastupovali kolem půl třetí. Vzala jsem si čelovku, pořádnou svítilnu do ruky a Lexikovi jsem dala na krk svítící obojek a vyrazili jsme. Na výchozím stanovišti jsem opět dostala vysílačku na ohlášení nalezených osob a šli jsme. Terén byl les ohraničený polem, z jedné strany plotem, s jednou budovou. Při prvním průchodu při hranici terénu jsme našli dvě osoby, po té jsem se rozhodla prohledat budovu a prostředkem terénu jít zpět. Budova byla čistá a třetí osobu jsme našli nedaleko v hustém porostu. Při zpětném průchodu Lexik vyštěkal ještě obě předchozí osoby a tak jsem prohlásila terén za prohledaný a vydala se zpět. Protože po nás nastupovali už jen 3 týmy, nešla jsem spát a čekala na vyhlášení výsledků. Před pátou ranní bylo jasno, noční částí prošlo úspěšně 13 týmů a my mezi nimy :o)    

_____________________________

První květnový prodloužený víkend jsme jeli s Lexikem do Rakouského Gmunden - Regau na mezinárodní zkoušky do kategorie FL-A. Krásné prostředí, příjemní lidé, prostě pěkný víkend! Limit zkoušky jsme splnili, ale mohlo to být i lepší :o) Celé léto budeme pilně trénovat a na podzim se uvidí :o)

http://peta-argo.rajce.idnes.cz/Gmunden_kveten_09/#album

Duben 2009

Trénujeme kondičku,protože první květnový víkend jedeme na zkoušky do Rakouska. Lexik plave a plave a já jezdím na kole (z toho naštěstí fotky nejsou :o) )

Obrazek

Obrazek

______________________________

18. a 19. dubna pořádala KZJ národní zkoušky, v sobotu jsem s Lexikem nastoupila na výběrový závod podle FL B, na plochách se nám příliš nedařilo postupovali jsme pomalu a našli pouze jednu osobu. Musíme zapracovat na délce revíru a hlídat si čas. Takže budeme trénovat a vyjíždět jen do kategorie FL A. V neděli jsme nastoupili na sutinovou zkušku T A, chtěla jsem si vyzkoušet, jak bude Lexik zvládat zátěž tj. dvě zkoušky za dva dny. V neděli už bylo znát únavu hlavně na poslušnosti, ale zkoušku jsme zvládli :o) 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek   

_______________________________

Velikonoce jsme opět trávili na Vysočině, bylo krásné počasí, tak jsem Lexika nechávala každý den plavat a on si to náramně užíval, v neděli jsme zařadili i vyhledávání osob v bývalém prasečáku, nepříjemný zápach, spousta slámy, zaměřila jsem se hlavně na samostatnost při práci a Lexik mě příjemně překvapil. Prostě krásné veselé Velikonoce :o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________________________

První dubnový víkend byl výcvikový sraz KZJ. V sobotu jsme vyrazili s Lexikem na plochy na Klajdovku, tentokrát jsme nejeli autem, využili jsme MHD a zbytek došli pěšky, v tom sobotním teplém počasí to byl zážitek pro nás oba :o) potom jedno kolo motivačního vyhledání v lese, vyštěkání na 4 směry a pak už jen krátký přímáček pro radost a dlouhatánské štěkání na povel a opět cesta na trolejbus a domů na oběd :o) Odpoledne jsme si ještě udělali výlet na rodinnou návštěvu a zase MHD, tentokrát v plné sestavě s Kristýnkou i Čertíkem, no užili jsme si :o)

Neděle už byla o poznání oddechovější, teda jen pro pejsky. Udělali jsme si malý výlet na Stránskou skálu a prošli tamní podzemní chodby a poseděli na sluníčku, odpoledne jsme vzali Čertíka do ZOO, ze zvířátek ho oslovili hlavně surikaty, těm chtěl vlétz do výběhu a pak taky spousta psích kamarádů a kamarádek, které jsme cestou potkávali. A nakonec jsme vzali ještě Lexika a Kesinku na procházku po stopách "Medvědího česneku".

Obrazek

Obrazek

______________________________

Od dubna je opět výcvikovým dnem na cvičáku středa odpoledne a tak jsme hned 1. dubna vyrazili s Lexikem a Čertíkem na překážky. Lexik cvičil s obrovským nadšením, po takové dlouhé době :o), takže překážky už do zkoušek trénovat nebudeme, aby jsme to nepřecvičili a Čertík měl naprosto jiné zájmy :o) 

Březen 2009

V pátek jsme opět vyrazili na víkend na Vysočinu, v plánu jsem měla s čertíkem stopovat, Lexika co nejvíc honit, aby nabral potřebnou kondici. Ještě v pátek jsem stihla Lexika pořádně prohnat za balonkem a v sobotu znovu, Čertíkovi jsem v sobotu našlápla stopičku a všechno vypadalo dobře. V neděli ráno mi už nebylo nejlíp a během dne se u mě rozběhla pořádné střevní infekce, takže už jsem nevylezla ven vůbec. Tím náš víkendový trénink skončil a taky celý další týden a víkend měli pejsci volno a já se léčila s antibiotiky.  Tak snad příště :o)
_____________________________

Po nedělní stopařské "hrůze" jsem si připravila vařené hovězí masíčko a ve středu vyrazila na "opravu". Našlapala jsem Čertíkovi opět 150 krokové L, masíčko dala zhruba po 5 krocích a vyrazila. Čertík se nedělním "zážitkem" netrápil dlouho, takže tentokrát čuchal zase jako vždy s plným nasazením. Krásně udělal lom, který tentokrát vypamlskovaný neměl a moc mě potěšil. Lexik měl zase na programu zlepšování kondice a tak běhal po louce za balonkem a štěkal na povel, až do úplného "vyštěkání" :o)

______________________________

V neděli byla Mimořádná valná hromada KZJ a tak jsem vzala pejsky s sebou na cvičák a aspoň jsme pocvičili něco málo z poslušnosti, v Čertíkově případě se moc o "poslušnosti" mluvit nedá, neudrží pozornost, když je okolo tolik pejsků, s kterýma by si mohl tak krásně hrát. Tak jsem mu ještě odpoledne našlapala stopičku 150 kroků s jedním lomem a míčkem na konci, pamlsky asi po 5 až 10 krocích, ale šli jsme hned. Čertík se tak těšil, že se mi vytrhl, když jsem ho odvazovala a utekl na pole, řvala jsem jak blázen, ale on neslyšel a neviděl, na poli začal čuchat stopu, po které jsem odcházela a tím se zpomalil a já ho dohnala. Určitě si dokážete představit, co následovalo :o) a podle toho vypadala i stopa, šel nejistě, ale došel :o) o to větší byla odměna na konci a já si řekla, že už se mi to nikdy nesmí stát, přece udržím takovýho maličkýho Čertíka :o) Lexika jsem pak ještě chvíli honila z kopce do kopce za klacíkama, aby jsme začali pomalu pracovat na té chybějící kondici :o)

________________________________

V sobotu 14. března jsme měli opět výcvikový sraz KZJ, protože jsou pro nás stěžejní plochy, přihlásila jsem se do skupinky plošňáků, která se sešla odpoledne na naší známé stráni plné trní. V prvním kole jsem si nechala připravit speciál o třech osobách a nastoupila. Bylo vidět, že Lexik ještě není po podzimní pauze a zimním "spánku" v plné kondici a u třetí osoby už skoro nebyl schopen štěkat, na konec prvního kola jsme udělali ještě jednu odbíhačku, kde se snažil ze všech sil si balonek vyštěkat. V druhém kole už jen dvě motivační odběhnutí, potom krátká procházka a hurá domů. Na kondici musíme pořádně zapracovat.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Čertíkovi jsem ráno našlapala stopičku plnou obloučků a díky venčícím důchodcům jsem ji nechala trošku víc zestárnout než obvykle, dostali jsme se až na dvacet minut, ale čertík s tím neměl problém, stopa byla celá vypamlskovaná, takže šel krásně.

_________________________________

Protože se konečně počasí trochu umoudřilo a z práce už nechodím po setmění, naplánovala jsem trénink v týdnu. Sešli jsme se ve středu odpoledne čtyři a první kolo jsme stihli ještě za světla, ale na druhé se mám začalo už stmívat a v lese to byla celkem sranda. Psům šero vůbec nevadilo, jen my jsme jsme trošku motali :o) Tento trénink jsem zaměřila motivačně, dlouhé revíry, ale osoba na sebe vždy upozornila a v druhém kole jsem zařadila pouze stěkání na zakrytou osobu (skoro po tmě).

Trénink se myslím vydařil a doufám, že jich bude víc a víc.

_________________________________

V pátek 6. března jsme se domluvili na večerní výcvik na VESPu. Sešlo se nás 5, takže o figuranty nebyla nouze. Pěkně jsme si pocvičili, Lexik byl nadšený a správně "uřvaný" :o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Únor 2009

Hory se opravdu vydařili, spousta sněhu a dokonce i v neděli svítilo sluníčko :o) Cvičili jsme, bavili jsme se a trénovali na lavinové zkoušky. Na zkoušky jsme s Lexikem nastupovali v pátek, nejprve poslušnost, pak následovala dovednost a po obědě speciál. Ztroskotali jsme na tom, že Lexik nechtěl odejít samostatně na požadovaných minimálně 30 metrů, abych se mohla vydat do terénu i já, to se nám podařilo až v 9. minutě a tak jsme nestihli prohledat pořádně celý terén. Nedá se nic dělat, tak snad příště, až zase někdy napadne sníh :o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

________________________________

Tak už jen sbalit věci a zítra ráno odjíždíme na týden do Beskyd na lavinové soustředění :o)

________________________________

Začala nám opravdová zima, napadl sníh a blíží se jarní prázdniny, kdy již pravidelně jezdíme na lavinové soustředění. Letos to snad konečně vyjde a bude dostatek sněhu :o) Po delší době jsem vzala Lexika na poslušnost a byla jsem příjemně překvapená, s Čertíkem trénujeme pořád jen přivolání, je to velice samostatný tvoreček a lovecké předky v sobě opravdu nezapře :o)

_________________________________

V sobotu 7.2. jsme si zašli po dlouhé době do bývalé školní vývařovny na Veveří. Budova je už dlouho opuštěná a podle toho to taky uvnitř vypadá. V psrvním kole jsem zařadila rovnou tři osoby v téměř uzavřených úkrytech a Lexikovi se dařilo, jen byl ze začátku trochu rozlítanej, ale to je normální po takové době. Další kolo jsem zaměřila na samostatnost a nechala osoby odejít před Lexikem co nejdále do terénu a čekala venku, než je sám našel a vyštěkal. Rychlý a povedený trénink :o)

_________________________________

Leden 2009

17. a 18. ledna proběhl výcvikový víkend KZJ, kterého jsme se s Lexikem také zúčastnili. V sobotu jsme cvičili vyhledání osob v ploše, tentokrát v lese na Klajdě, byli jsme v části, kde jsme ještě nikdy necvičili a Lexik měl po tak dlouhé pauze přemíru energie a vlastní představu o prohledávání terénu a tak všechny mé plány zůstali nenaplněny. V prvním kole jsem mu schovala 3 osoby, první dvě v rozích terénu a třetí měl najít po delším hledání a pár prázdných směrech. Lexik se rozhodl, že 50 metrů po hraniční cestě nebude běhat ani náhodou a vždy tak po 20 až 30 metrech zamířil hlouběji do terénu, takže nakonec jako první vyštěkal poslední osobu, potom druhou a plánovaná "první" přišla na řadu až jako poslední :o) Druhé kolo jsem zaměřila právě na udržení přímého směru po vyslání a výsledek byl, že já byla uhnaná, Lexik moc nechápal co po něm chci a tak máme celé jaro co dělat :o)

V neděli jsme trénovali překážky a tam jsme si rozuměli. :o)

___________________________________________

Konečně "zimní" radovánky!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

__________________________________________________________

Obrazek