Jdi na obsah Jdi na menu

Prosinec

Konec roku 2010 jsme strávili v Žirovnici, pejsci hlavně odpočívali a chodili na procházky a my bruslili, plavali a užívali si volna.

 

zirovnice--silvestr-2010.-004.jpg

 

zirovnice--silvestr-2010.-003.jpg

 

zirovnice--silvestr-2010.-014.jpg

_______________________________

Ježíšek přinesl Kristýnce jeden živý dáreček, je to zakrslý králíček Ferda.  _______________________________

Je den před Štědrým dnem a najdou se i takový blázni, kteří se sejdou v předvečer Vánoc ve Zbrojovce. Protože Exinka musí odpočívat doma v teple, vzala jsem tentokrát s sebou oba naše kluky. Garyček si prošel halu a zkoušely jsme ho na povel rozštěkat, ale měl na to svůj názor. prý bude štěkat, až bude sám chtít. Lexikovi jsem schovala dvě osoby a obě našel a označil bez problémů a s velkou chutí.

________________________________

V pátek 17.12. podstoupila Exinka kastraci a po zbytek roku bude jen odpočívat, aby jsme se v příštím roce mohly zase pořádně vrhnou do výcviku. Užívá si teď tepla rodinného krbu, chodí po domě jako bílá paní a hlídá nás u postele

________________________________

 

12.12. jsme s Exinkou nastoupily na Mikulášský "závod", který pořádala naše KZJ a stylově jsme obsadily 12.místo  a pořádně jsme si to užívaly.

 

dsc_0683.jpg

 

dsc_0804.jpg

 

dsc_0854.jpg

_________________________

První prosincový víkend jsme strávili na semináři, který se týkal hlavně sutin a vedl ho pan Gerd Thanner. Tak jsem zvědavá, jak nové poznatky použijeme s Exinkou při výcviku. 

Listopad

20. a 21.11. jsme byli v Žirovnici a věnovali se obranám a hlavně poslušnosti.

________________________

17.11.2010 Lexik oslavil 6.narozeniny!

 

snimek-017.jpg

________________________

Sobotu i neděli jsem strávili na cvičáku a pomáhali při Přeboru KZJ a trénovali hlavně poslušnost, v neděli odpoledne jsme neodolali a šli na procházku, Garyčka jsme nechali doma odpočívat a ostatní se vyběhali za krásného podzimního sluníčka. Lexík byl ve výborné kondici, ale večer už bylo znát, že je hodně unavený.

__________________________

V úterý 9.listopadu jsme zajeli do Vítkovic a potrénovali si sutiny v reálném prostředí s cizími figuranty. Super výcvik i počasí :o)

___________________________

V sobotu 6. listopadu jsme si udělali s Exinkou a Garyčkem výlet do Brna vlakem a MHD, oba se tvářili, jako by takhle jezdili denně a odpoledne jsme zašli za Olčou na VESP a udělali si malý trénink. Exinka byla samostatná a pěkně značila.

V neděli jsme jeli na cvičák a potrénovali překážky a hlavně stoly a kousek poslušnosti.

_____________________________

1.listopadu tedy po změně času jsme zašli do Zbrojovky a přestože jsme tam byli už v pět hodin, trénink byl zaměřen jako noční. Garyček se prošel sutinou a Exinka měla třikrát odběhnutou osobu ve dvou kolech. Viděla osobu odcházet, ale nevěděla přímo kam a musela ji samostatně najít nosem, protože vidět už nebylo a světlo neměla. Byla dokonale samostatná a pracovala super.

Říjen

Prodloužený říjnový víkend jsme strávili v Žirovnici a v sobotu jsme se jeli podívat na výcvikový tábor do Dolního Radíkova a Exinka si oprášila obrany a Garyček se poprvé zakousl do hadru :o) Dokonce i Corinka ukázala, že za ty dlouhé roky z obran nic nezapoměla :o) Lexik byl u babičky a užíval si domácího pohodlíčka.

Obrazek

 

 

 

Obrazek

Obrazek

___________________________

V neděli 17.10. jsme jely na sutiny do Bratislavy na pozvání slovenských kolegů. Exince neznámý terén nedělal žádný problém. Osoby viděla odcházet, ale nevěděla přesně kam, úkryty byly polozavřené a musela si je samostatně dohledat. Moc hezká práce v obou dvou kolech a ani cizí figuranti ji nerozhodili :o) Nakonec jsem zařadila i nácvik vyštěkání, kdy jsem přicházela a odcházela, poplácávala ji a ona pořád musela štěkat a značit osobu a nevšímat si okolního dění.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Garyček se prošel terénem, socializoval se mezi pejsky a cizími lidmi a dost si to užíval. 

_______________________

V sobotu 16.10. jsme si šly s Exinkou pocvičit plošné vyhledání, Exinka lítala po lese jako drak a krásně značila všechny osoby. Vyzkoušely jsme i vyhledání podle zkoušky RH E. Takže ještě dopilujeme poslušnost a na jaře nastoupíme na naši první zkoušku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

___________________________

Krásný říjnový víkend jsme využili k procházce s celou smečkou :o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_____________________________

Ve středu 6. října jsme byly s Exinkou na cvičáku a pocvičily překážky, už jsem zapoměla, jak se člověk naběhá, než se pes naučí ovladatelnost na vzdálenost (stoly). Exinka začala opět hárat (po 4 měsících). To bude zase u nás doma veselo :o)

_____________________________

V pondělí 4.října byl Garyček poprvé "pracovat". Začínají se Slávkem stopovat a jako každé štěňátko je šíkovný, jen aby mu to vydrželo :o)

______________________________

V sobotu 2.října jsme se sešli ve Zbrojovce na krátké vyštěkání se Šárkou. Lexikovi jsem schovala Kristýnku, dalo mu to zabrat, ale nakonec ji našel a označil a byl spokojený, že dostal balonek :o) Garyček si se Slávkem celou sutinu prošel a musím říct, že mu pohyb v neznámém prostředí plném harampádí nečinil žádný problém :o) Exinka měl av prvním kole tři osoby s odběhnutím a v druhém kole jsem jí ukázala poprvé polozavřený úkryt. Chvíli byla zmatená, když nikoho neviděla, ale nakonec štěkala a tak budeme tento nácvik zařazovat častěji :o)

Září

Garyček teď se mnou tráví celé dny v práci, aby nebyl sám doma a užívá si přízně všech příchozích :o)

 

Obrazek

_____________________________

Ve středu 29.září jsme i přes lehký déšť vyrazili na cvičák, Gary se socializoval a s Exinkou jsem si udělala motivační poslušnost a navečer jsme si šli zaštěkat do Zbrojovky. Vůbec mi nedošlo, že už se dřív stmívá a tak jsme měli v pěti lidech jen jednu čelovku, takže to bylo docela noční vyhledání :o) Ověřila jsem si, že Exinka není ještě tak daleko, aby zapojila nos hned po vyslání do terénu a když je osoba hned na začátku, tak ji tryskem přeletí a ani si jí nevšimne. Při vypuštění do terénu je jako neřízená střela :o) Ale pak se uklidní a všechno pěkně prohledá.

_______________________________

28.září jsem se byla podívat na vodních zkouškách. Počasí bylo příšerné, zima a déšť a tak jsem ani moc nelitovala, že jsem s Lexikem nemohla nastoupit. Vzala jsem s sebou Garyho a zkoušeli jsme chůzi po plovoucím molu a prkenné lávce a kontakt s lidmi. Je to nebojácný psík, co za kousek masa půjde kamkoli :o)

_______________________________

26. září jsme rozšířili naši již tak dost početnou smečku o dalšího člena je to Gary z Lounského chovu. Bude cvičit se Slávkem a já jsem si nechala na výcvik Exinku.

Obrazek

_________________________

22.září má Lexík za sebou prvních 14 dnů léčby a pomaloučku budeme snižovat denní dávku Prednisonu. Tváří se, že je celkem vpohodě, akorát už tolik neběhá s Exinkou a klidně si na procházce chodí s balonkem v tlamě.

Obrazek

Obrazek

_____________________

Prednison Lexikovi zabral, boule se zmenšili a další se už taky neobjevili, tak budeme doufat.

______________________

Takže nemám dobré zprávy, jedná se o mastocytom v obou případech a mezitím se mu objevil ještě třetí vedle ocasu. Prognóza nic moc, dáváme Prednison a budeme čekat :o( Lexik si z toho všeho nic nedělá, je veselý jako vždycky a pořád plný energie, akorát má v jednom kuse hlad, takže granule mizí závratnou rychlostí. Budeme cvičit jen tak pro radost a zkoušky už přenecháme jiným :o(

______________________

Lexikovi se na žebrech udělala další boule, takže jdeme zítra na odběr, aby jsme zjistili, co to vlastně je.

______________________

Tak je to tady a Kristýnka jde už do 2. třídy, je poněkud větší zima než loni, ale snad nám neumrzne :o)

Obrazek

Srpen

V úterý 31.8. jsme byli u veterinářky a ta nasadila Lexikovi antibiotika na 14 dní, takže klidový režim a start na Mistrovství ČR složek IZS musíme přenechat někomu jinému :o(

_______________________

V sobotu 28.8. se Lexikovi opět vrátil problém s análníma žlázkama a tak jsme museli vyhledat veterináře a jelikož jsme byli v Žirovnici jeli jsme do Jindřichova Hradce. Pan veterinář odebral Lexikovi krev na rozbor a zjistit, že má v těle zánět a tak mu napíchl antibiotika s tím, že v úterý zajdeme ke svému veterináři. V sobotu se Lexikovi objevila teké boule na žebrech, prý to může být reakce oslabeného organizmu na nějaké štípnutí. 

_________________________

V úterý 24.srpna jsme byli potrénovat vodní práce tentokrát na rybníku v Ivančicích. Byly jsme jen dvě s Reginou a tak jsme využily jako figuranta Valušku, která fungovala jako topící se osoba. Lexik i Sia ji zachraňovali a tahali ke břehu ať už pomocí "záchranného" kruhu nebo přímo na postroji. Taky jsme trénovali ovladatelnost na vzdálenost, tentokrát už jen na ukotvené předměty bez přímé odměny a dalo to sice dost práce, ale nakonec se to povedlo. Musíme ještě trénovat, máme na to celý měsíc :o)

____________________________

V sobotu 21.srpna ráno jsme vyrazili směr Tovačov. Po malém bloudění jsme zdárně dojeli :o) Dopoledne jsme cvičili hlavně pohyb na sutinách v Anníně. Terén trvořila obrovská hromada panelů všech možných rozměrů, celých i zlámaných, takže všude spousta nebezpečných drátů. Dopoledne dopadlo dobře, nikdo se nezranil a všichni jsme si v naší skupince udělali jedno kolo vyštěkání a pak se už jen procházeli po terénu, aby si pejsci zvykli na pohyb v takových těžkých podmínkách. Nakonec jsem si udělala osobu přes celý terén a Lexik mi udělal radost, protože ji ochotně našel a bez problémů označil. Snad už si konečně zvykl na pohyb po nepříjemné sutině. Odpoledne jsme přejeli přímo na Tovačovský zámek a pocvičili v tamnějších sklepech. Takže dva malé speciálky ve tmě a stížené o nepříjemný přístup (staré strouchnivělé dřevěné schodiště). Na posledním speciálu jsem Lexikovi zařadila i výšku a moc mile mě překvapil, jak si s ní rychle poradil, nakonec jen odběhnutí a velká pochvala a hurá domů.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Večer jsme se sešli na cvičáku ve Šlapanicích, povídali a popíjeli a protože bylo moc hezké počasí, rozhodli jsme se přespat jen tak pod širákem a bylo to super. Ráno jsme posnídali a oprášili překážky a trošku poslušnosti. Na Exince už byla znát únava ze soboty a noci strávené v autě s Lexikem, protože ho od rána pořád okusovala :o) Příště jí před cvičením musíme dopřát klid a samotku :o)

Obrazek

Obrazek

____________________________

Ve čtvrtek 19. srpna jsme se opět sešli na Nových Mlýnech a potrénovali práci ve vodě. Zdá se, že pajsci pomalu začínají nabírat kondičku, po cca 500m plavání nebyli ani zadýchaní :o)

_____________________________

V neděli 15.srpna večer jsme vyrazili na trénink do Zbrojovky. Tentokrát jsme necvičili v hale, ale mezi budovami a využili venkovních úkrytů. Exinka v druhém kole poprvé vyzkoušela vyhledání osoby, aniž by ji viděla odcházet a povedlo se jí to na jedničku, je to holka šikovná :o) Lexikovi jsem nechala schovat tři osoby, abych ani já nevěděla, kde jsou a všechny samostatně našel a označil. Na závěr jedna výška a motivační odběhnutí a hurá domů. Je poznat, že už se blíží konec prázdnin, v devět hodin večer už je celkem slušná tma :o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

______________________________

První srpnový víkend jsme strávili při vodním výcviku na Nových mlýnech. V sobotu počasí nic moc, kolemjdoucí se na nás dívali jako na přírodní úkaz a vytahovali si bundy až ke krku, ale zato v neděli bylo krásně :o) Trénovali jsme především jízdu na člunu, skoky ze člunu a vytahování psa do člunu a také vytrvalostní plavání. V neděli už všichni pejsci s přehledem skákali samostatně do vody. Super!!!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Červenec

I letos jsme poslední červencový týden strávili na letním výcvikovém soustředění KZJ v Zahradišti. Počasí bylo střídavě oblačné, ale i přesto jsme pilně trénovali s Lexikem hlavně vodu a s Exinkou plochy a obranu. Tentokrát jsme už byli v plně sestavě tedy Kristýnka s Čertíkem, já s Lexikem, Slávek s Exinkou a důchodkyně Corinka :o) Testy KZJ probíhali pouze v kategorii 1 a ty už máme s Lexikem splněné, tak jsem pouze pomáhala na nočním plošném speciálu a v dešti chodila 2 hodiny po lese. Sledovat ostatní při práci, je velice zajímavé a poučné.

Obrazek

Obrazek

Pro letošní rok jsem si vytyčila cíl splnit v září vodní B, takže se budeme do konce září věnovat převážně vodě a to za každého počasí :o)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

 ________________________________

Červen 2010

Po letech jsme vyrazili na dovolenou bez pejsků. Naše čtyřnohé miláčky jsme udali hodným a schopným "hlídačům" a vyrazili jsme v pátek 18.6. směr Chorvatsko. Po celonoční cestě jsme dorazili do malebného městečka Brela na pobřeží. Jediným zádrhelem bylo 311 schodů, které nás dělili od moře, ale po pár dnech jsme si zvykli a už jsme se ani moc nezadýchali :o) Počasí střídavě oblačné, tři dny bylo zataženo s deštěm, ale když zrovna nepršelo, chodili jsme aspoň po okolí. Po zbytek týdne jsme se už koupali a dováděli ve vlnách. Nikdo se neutopil, nikdo nespálil na sluníčku, pejsci si od nás odpočinuli a můžeme se zase pustit do výcviku :o)

________________________

Tak Lexik už se uklidnil a na hárající Exinku nereaguje a proto jsme mohli jít všichni dohromady v sobotu plavat. Bylo krásně rybník v Žirovnici byl pěkně čistý, tak jsme si to užili. Kristýnka plavala s Lexikem, nebo se spíš nechala od něho tahat a Exinka se naučila plavat a z vody se jí nakonec ani nechtělo ven :o)

_________________________

V neděli 6.června jsme opět zavítali do Zbrojovky, tentokrát s i Exinkou. Lexik byl trochu roztěkaný, protože Exinka zrovna hárá a proto jsem výcvik zaměřila čistě motivačně a celkem se to povedlo. Exinka byla moc šikovná a je na ní vidět, že začíná používat při hledání i nos :o)

Květen 2010

V neděli 30. května jsme si byli s Lexikem zaštěkat ve Zbrojovce, dvě kola zaměřená na samostatnost a intenzitu značení se povedla :o) 

__________________________

Začala opět sezona předváděček! V sobotu 29.5. jsme byli s Lexikem na dětském dni zaměstnanců Teplárny Brno u Výstaviště a v neděli na dětské dni v Žebětíně. V sobotu počasí super, ale v neděli hrůza, jakmile jsme nastoupili na plac začalo pršet a celou ukázku propršelo, takže jsme po půl hodině skončili promoklí na kost a jeli domů se ohřát :o)

_________________________

Ve výcviku se teď chci s Lexikem zaměřit především na samostatnost při prohledávání terénu a značení osoby. V tomto duchu už probíhal trénink v Hodoníně, kde jsme byli na dvoudenním výcviku 15.a 16.května. V sobotu jsme si vyzkoušeli i překážky a něco z poslušnosti na cizím place a v neděli jsem chtěla jít na plochy, ale protože déšť nechtěl ustat, úzůstali jsme v klubovně a probírali výcvikovou stránku jen teoreticky :o)

_______________________

8. května jsme byli s Lexikem předvádět záchranářský výcvik na akci Pohořelický voříšek 2010 a tak jsem přihlásila do soutěže Kristýnku s Čertíkem. Obsadili krásné 2. místo v kategorii voříšek-pes a odnesli si i ocenění za nejmladšího účastníka.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Duben 2010

A je to tady! Po dvou letech opět pořádá KZJ ČR mezinárodní zkoušky podle IPO-R. Já jsem dostala na starost prezenci zkouškařů a to znamenalo být na cvičáku v pátek večer, v sobotu ráno a večer a v neděli ráno. Oprášila jsem němčinu a angličtinu a oba víkendové dny vstávala kolem 5 hodiny ráno :o( V sobotu jsem ještě nastupovala na zkoušku T-A. Na speciál jsme nastupovali jako první v 10:00, terén rozumný, dvě ukryté osoby a uřvaný Lexik. Po týdnu klidu se nemohl dočkat, až ho vyšlu do terénu. Takže hlášení rozhodčímu probíhalo za neustálého kvílení. Ze začáítku čekal, že budu chodit po terénu s ním, ale po chvilce pochopil, že se od dveří nehnu a začal samostatně prohledávat. Docela hezká práce a dohledání úkrytu, ale ve značení ještě máme určité rezervy, hlavně mu musím vysvětlit, že má štěkat co nejblíže ukryté osoby a ne neustále obíhat úkryt a hledat ještě jinou cestu. Takže sečteno a podtrženo ze speciálu jsme odcházeli s 157 body. Poslušnost byla podle slov pana rozhodčího veselá a přátelská, ale pár nepřesností nám přineslo 41 bodů. Na obratnosti se Lexikovi už moc nechtělo sedat před a po překážkách a na distancích si zvolil vlastní pořadí prvního stolu, takže 44 body. 

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Slávek dělal oba dva dny vedoucího speciálu na sutinách a tak si Exinka několikrát ve volných chvílích potrénovala :o). 

________________________

V pátek dopoledne byl Slávek s exinkou štěkat ve Zbrojovce a já na ni večer slyšela jen samou chválu. Doufám, že jí to dlouho vydrží.

_________________________

Zatím to vypadá s Lexikovou tlapkou nadějně, takže v sobotu zkusíme štěstí :o)

_________________________

V pondělí večer jsem objevila na Lexikově přední tlapce zanícenou ránu, hned v úterý jsme navštívili veteronáře, Lexik dostal antibiotika a protože rána byla otevřená a všechno vytíkalo ven, zvolili jsme variantu vyčkat a pokud by se to zhoršilo rozříznout a vyčistit. Takže zkoušky jsou v ohrožení, každopádně určitě už poslušnost ve středu trénovat nepůjdeme :o(

_________________________

10. a 11.dubna jsme měli brigádu na cvičáku, aby jsme vše připravili na nadcházející zkoušky a v sobotu jsme si byli štěknout ve Zbrojovce, Lexikovi se první kolo o třech figurantech povedlo, druhé bylo už jen motivační. Exinka si taky párkrát zaštěkala na odběhnutou osobu a vůbec neřešila co má pod nohama :o) V neděli jsme si zkusili překážky a jeli domů.

___________________________

V dubnu KZJ pořádá mezinárodní zkoušky záchranných psů a s Lexikem jsme se přihlásili na T-A, pilně trénujeme a budu doufat :o)

Březen 2010

V neděli 28.3. po přechodu na letní čas :o) jsme se pokusili s Lexikem složit zkoušku T-B, speciál nám nevyšel, tak jsme si naostro vyzkoušeli i poslušnost a překážky. Poslušnost standartní, ale na překážkách Lexik zazářil a odnesli jsme si 49 bodů :o)

______________________

V pátek 19. března jsem se rozhodla vyrazit s dalšíma třema holkama na sutiny do Vítkovic, kde nás očekávali kluci z Hlučína. Slávek musel v pátek do práce a tak jsem vzala s sebou i Exinku a byla to ze strany KZJ jen "dámská jízda". V pátek jsme stihli dvě pořádná kola, v sobotu už jen jedno a na závěr motivační odbíhačky a už ve 3 hodiny jsme byli zpátky doma :o) Super úkryty, cizí figuranti - většinou chlapy, a dvoudenní intenzivní zátěž. Celková spokojenost a těším se na příště!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

____________________________________

První březnový týden měli brněnští školáci jarní prázdniny a my vyrazili (jako již tradičně) na lavinové soutředění do Karlovic v Jeseníkách. Počasí nás vypeklo, zatím co skoro do konce února bylo sněhu všude plno, přijeli jsme do Karlovic a všude kolem zelené louky :o) Na sjezdovkách byl sněhu dostatek, takže se jezdilo lyžovat a s pejsky stopovat a na plochy. My už jsme si letos lyžování užili dostatečně, tak jsme lyže nechali doma a věnovali se poslušnosti a plochám a Exinka si oprášila po zimní přestávce stopování.

Jelikož jsme před odjezdem na hory převzali náš "nový" domeček, nemohli jsme se dočkat, až začneme s úpravami a tak nás to táhlo domů. Ve čtvrtek jsme se rozhodli odjet a věnovat se budování nového bydlení a tak letošní "lavinové soustředění" bylo pro pejsky na blíže neurčenou dobu posledním pracovním vyžitím. Teď se budou seznamovat s novým prostředím a chodit na procházky a my budeme bourat a stavět, aby jsme se mohli co nejdříve nastěhovat a začít zase normálně cvičit :o)

Únor 2010

V pondělí a v úterý jsme byli ještě cvičit ve Zbrojovce.

____________________

Sníh u nás již skoro není a proto lavinové zkoušky nebudou :o( tak snad aspoň na horách.

____________________

O víkendu jsme se věnovali jen poslušnosti a s Lexikem jsme vyzkoušeli také distance potřebné k lavinové zkoušce, protože pokud vydrží sněhové podmínky nastoupíme na lavinové A už 27.2., aby jsme si na horách mohli jen užívat :o) Exinka byla v neděli i na obranách a teď si minimálně na čtrnáct dní odpočine a bude se věnovat víc poslušnosti.

____________________

16.2.jsme byli cvičit ve Zbrojovce. Exinka byla šikovná, zaměřili jsme jen na motivační štěkání, aby byla odměněná v pravý čas a nedělala přestávky ve štěkání. Lexikovi jsem nachystala dva a dva ůkryty, první kolo jsem se zaměřula na samostatnost, první úkryt byl hned na začátku terénu a Lexik ho bez problémů označil, druhý zaměřený na samostatnost a u toho jsme se nasmáli, protože Lexik byl samostatný až moc, doběhl až ke vzálenému schodišti, přiběhl o patro níž, kde probíhal také výcvik a pak nemoh najít cestu zpět :o) Nakonec mě našel a i druhou osobu dohledal. V druhém kole krásně označil zcela zavřený úkryt a druhou osobu značil kus vedle a štěkal na teplý otevřený úkryt. Ale nakonec ji taky dohledal.

_____________________

A další super zpráva: První Exinčino hárání jsme všichni přežili bez újmy na zdraví i ve dvoupokojovém bytě :o) A dokonce i sousedi si na nic nestěžovali :o)

_____________________

V neděli jsme původně měli plánované sutiny ve Zbrojovce, ale nakonec jsme se rozhodli zajít si potrénovat plochy a Lexik tak trošku laviny. Za dva týdny jedeme na již tradiční lavinové soustředění KZJ a chtěla bych znovu po roce zkusit nastoupit na lavinovou zkoušku. Zdá se, že nácvik sutin Lexikovi pomohl a nemá problém štěkat na lidský pach i pod sněhem. Na cvičáku jsme si ještě trošku osvěžili poslušnost, ale jen tak motivačně pro radost a jeli domů na obídek. Exinku ještě večer čekají obrany. Takže super výcvikový víkend :o)

Obrazek

Obrazek

_______________________

12.února jsem na stoupili s Lexikem na minizávod družstev, nastoupili jsme do sutinové kategorie a Staňa s Dorinkou do kategorie plošné a obsadili třetí místo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_______________________

Slávek s Exinkou po přestěhování do Brna začli pravidelně docházet na cvičák na obrany, Exinka dělá velké pokroky, akorát fotit se nedá, protože je to hlavně večer za umělého osvětlení :o)

_______________________

První únorový víkend jsme strávili v Žirovnici a věnovali se procházkám.

 

Obrazek

 

Obrazek

______________________

V úterý 2.2. jsme se sešli opět ve Zbrojovce a opět v neznámém prostoru :o) Lexikovi jsme nechystala jen 3 lehčí úkryty stížené šerem a v zadí části úplnou tmou, první kolo se mi líbilo a tak jsem se rozhodla na druhé nejít, aby jsme něco nepokazili a Exinka si udělala asi šest vyštěkání na odběhlou osobu a nakonec jí ani tma nedělala problémy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

 

Leden 2010

30.ledna - a je to tady Exinka začala hárat v necelých 9 měsících. Takže nám nastanou krušné časy, hlavně Lexikovi !

___________________________________

V úterý 26.1. jsme se sešli na večerním výcviku ve Zbrojovce. Exinka pěkně štěkala a neměla nejmenší problém s tmou, Lexik štěká na pach, ale přestal dohledávat úkryty, takže na nějakou dobu zařadíme, jen lehčí úkryty a třeba se mu to v hlavě srovná :o)

Obrazek

Obrazek

________________________________

O víkendu jsme si užívali sněhových radovánek.

Obrazek

 

Obrazek

 

________________________________

V neděli 17.1. jsme po dlouhatánské době zajeli za Olinou na Vesp, sešli jsme se tam ve čtyřech a super si zacvičili. S Lexikem jsme se zaměřili na samostatnost a vyhodnocování bezkontaktních úkrytů a výšek a s Exinkou opět na štěkání, samostatnost a pohyb po nepříjemném povrchu. K jedné osobě musela dokonce vylézt po železných průhledných schodech, poprvé se jí tam moc nechtělo, ale napodruhé tam vyběhla úplně sama a krásně štěkala.

________________________________

V sobotu 16.1. jsme byli znovu ve Zbrojovce, ale tentokrát v prostoru, kde jsme byli jen jednou. Spodní úkryt, měl Lexik vyhodnocený okamžitě, druhou osobu ve skříni označil taky bez problémů, ale třetí v jedné z mnoha šatních skříněk mu pořádně zamotala hlavu, běhal okolo skupinky skříněk a štěkal. V druhém kole jsme mu připravili dvě osoby, jednu za dveřmi v místnosti a druhou v místnosti za přivřenými dveřmi, ale tak aby se nemohl za osobou do místnosti dostat a obě vyhodnotil naprosto sám a bez zaváhání. Exinka si zaštěkala na odběhnuté osoby, zaměřili jsme se na štěkání a pohyb po nepříjemném materiálu. Super a rychlý trénink :o)

_________________________________

V neděli 10.1. jsme byli opět štěkat ve Zbrojovce, tentokrát v pro nás nových terénech, Lexik byl jako z divokých vajec, nedokázal se pořádně soutředit, tak jsem udělala po prvním kole jen jednu lehkou osobu a budu doufat, že se zase uklidní :o) Exinka si štěkla celkem 6x na odběhnutou osobu a pohyb v terénu jí nedělal žádné problémy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Ani chvíle soustředění před hledáním Lexika neuklidnila :o)

__________________________

Výcvik v roce 2010 jsme zahájili v neděli 3.1. tréninkem ploch. Lexikovi jsem připravila jedno kolo s vyhledáním 4 osob a Exinka si zaštěkala na odběhnuté osoby za masíčko a potahání s peškem. Potom ještě procházka a šupky zpátky domů do teplíčka.

Obrazek