Jdi na obsah Jdi na menu

Rok 2011

Prosinec

Poslední týden roku 2011 jsme jako již tradičně odjeli strávit do Žirovnice. Chodili jsme na stopy, cvičili poslušnost a byli tentokrát dokonce i kousat. 28.12. jsme se museli rozloučit s Corinkou, prohrála svůj boj s rakovinou a domů se tam s námi nevrátila. Zůstala v Žirovnici, kde prožila většinu svého života. Jak řekla Kristýnka, rok 2011 byl hroznej, doufáme, že rok 2012 bude o hodně lepší a veselejší.

corinka.jpg

__________________________

Zatím po sněhu ani památky a tak pilně trénujeme stopy.

__________________________

2.12. - po týdenní služební cestě jsem se vrátila 1.12. domů a v pátek večer nastupovala s Exinkou na noční speciál podle sutinových testů na Přeboru KZJ. Mohla jsem si tedy vyzkoušet, jak se bude Ex tvářit po týdenní přestávce ve výcviku. Noční speciál zvládla za cca 4 minuty a protože u první osoby se po mě koukala, stála jsem kousek od ní bylo z toho 91 bodů. V sobotu ráno jsme nastupovaly na překážky, byla mlha a překážky pořádně namrzlé, ale psi si z toho ve většině případů nic nedělali. Ex to zvládla hezky za 48 bodů (z 50). Dopoledne ještě následovala poslušnost v sutině, z té jsme měla veký strach, protože jsem na ni nějak zapoměla a vůbec si to nezkusila. Nepovedla se nám vysílačka do směru, takže 39 bodů. JAko poslední jsem nastupovala na denní speciál a Exinka mě překvalipa, jak krásně prohledávala a ochotně lezla do nepřístupných míst, kam jsem ji musela vysazovat. Výsledek 95 bodů a splněná zkouška. Při vyhlášení z toho bylo i druhé místo v kategorii ST1. Takže nucený odpočinek se vyplatil  .  

igp7561.jpg

igp7562.jpg

igp7563.jpg

Listopad

19.11. - jsme nastoupily s Ex na ZVV1, měla jsem z toho šílený strach a nejvíc jsem se bála stopy. Při šlapání stopy jsem asi musela vypadat příšerně, protože okolo příhlížející se sázeli, jestli to dojdu a nebo omdlím ještě před položením druhého předmětu. Zvládla jsem to   a mé soustředěné šlapání se vyplatilo. Na stopě jsme dostali 96 bodů a 2 z toho byli kvůli mě, protože jsem už byla přesvědčená, že jsme první lom přešly a tak jsem Ex zpomalovala vodítkem, ale ona se nedala a pěkně první lom vypracovala asi po dalších 5 metrech . Na poslušnosti se podepsalo to, že si křivě přisedá k noze a dotyk při aportu přes metrovku, takže 93 bodů. Největší neplechu Ex vyváděla na obraně, kdy nebyla ovladatelná a nechtěla pouštět, takže nakonec jen 77 bodů, ale splněná zkouška .

___________________________

6.11. - jsme s Exinkou nastoupily na sutinovou zkoušku podle mezinárodního zkušebního řádu RH T-A, první jsme měli speciál Ex pěkně prohledávala terén a označila první osobu, na druhou už jí nezbyly síly, našla ji v poslední minutě, rozhodla jsem se pokračovat dál a vyzkoušet si i poslušnost a obratnost a v obou disciplínách jsme splnily limit. Po speciálu se mi Ex zdála nějaká příliš unavená, asi jsme to přehnali s tréninkem a budu ji muset nechat odpočinout. Tak snad příště.

____________________________

1.11. - musela Corinka podstoupit další operaci, tentokrát šlo o amtutaci prstu na zadní noze, kvůli nádoru, který byl bolestivý. Narkózu zvládla vpohodě, jen se pomaleji probouzela, ale z ordinace už odešla po svých. Zatím nijak neprotestuje proti obvazu a chová se jako bezproblémový pacient .

Říjen

29.10.  - jsme na stoupily s Ex na závod družstev pořádaný naší KZJ. Jednalo se o závod kdy jeden z dvojice nastupovala na sutinový a druhý na plošný speciál a poslušnost podle nového zkušebního řádu IPOR, který bude platit od 1.1.2012. Ve družstvu jsme byla s Davidem a Demi, kteří nastoupili na plochy a já s Ex jsme prohledávali "sutiny". Nová poslušnost se nám povedla velmi hezky na 90 bodů a v sutině jsem ztratila body za chybějící vybavení . Ale nakonec nám to i přes drobné ztráty stačilo na 1.místo v družstvech.

__________________________

22.10. - jsme na stoupily s Exinkou na další zkoušku, tentokrát BH. Zkouška se konala v Křepicích. Začínali jsme v 7 hodin ráno na místním cvičáku až do půl desáté jsme pořádně vymrzli, potom začalo už hřát sluníčko a my šly na poslušnost. Dlouhatánská chůze se na Ex podepsala a po posledním obratu jsem asi nějak pohla tělem a Ex se odložila ve stoje , přovolala jsem ji zpět k noze a toto zaváhání se podepsalo ještě i na odložení vsedě, kdy si lehla, ale pak už zase bez chybičky takže 54 bodů. Speciální cviky jsme zvládly, takže máme další splněnou zkoušku .

Září

30.9. - jsme navštívili kamarády na Bílé skále na výcvikovém prodlouženém víkendu a udělali si stopu na krásných okolních loukách, potrénovali poslušnost a odpoledne i obrany na neznámého figuranta. Krásně strávený pátek, krásné počasí a nádherná příroda.

_________________________

29.9. - nastal ten dlouho očekávaný den, kdy jsme jeli s Dexikem na předrentgeny. Všechno dopadlo dobře, žádný velký problém by tam být neměl a proto může Dexík začít pořádně cvičit  .

________________________

28.9. - jsme s Exinkou nastoupily na naši první opravdovou zkoušku RH WA. Začínalo se poslušností, tady mě Exinka příjemně překvapila, udělala všechny cviky bez chyby, body jsme ztratily na začátku chůze a při přivolání, protože před přiřazením k noze na mě vždy skočila , ale bylo z toho krásných 47 bodů. Další část už se odehrávala přímo v Jedovnicích u vody. Exinka se hodně snažila, zkoušku splnila na VD a za odměnu dostala půlku řízku od oběda .

kzj-vodni-zkousky-9-2011082.jpg

kzj-vodni-zkousky-9-2011871.jpg

kzj-vodni-zkousky-9-2011904.jpg

kzj-vodni-zkousky-9-2011972.jpg

kzj-vodni-zkousky-9-2011085.jpg

_____________________

26.9. - poslední trénink poslušnosti před zkouškama a nervozita veliká .

_____________________

23.9. proběhl poslední trénink vody na rybníku v Jedovnicích a teď už je budu doufat, že na zkouškách všechno zvládneme.

______________________

17.9. jsme jeli na sraz KZJ do Pístovic k rybníku a věnovaly se s Exinkou hlavně vodě a okrajově sutinám i s Dexikem.

Srpen

11. - 14.8. jsme strávili na Šumavě u rybníka ve Sv. Magdaléně. Počasí vyšlo nádherně, cvičili jsme poslušnost na místním fotbalovém hřišti a stopovali na loukách, které byli všude okolo , spali ve stanu, vařili v kotlíku na ohni a chytali ryby. Krásná relaxační dovolená na liduprázdné Šumavě. 7 lidí, 10 německých ovčáků a 1 rotvajler .

_____________________

3.-6.8. jsme jeli do Žirovnice, kde měl tábor náš figurant Lukáš. Exinka sice nekousala, protože si na sutinách rozřízla nohu a má ji sešitou, ale zato Dexík si obran užil dosyta. S exinko jsme chodily na stopy a zkusily i kousek poslušnosti.

pict1359.jpg

pict1375.jpg

pict1388.jpg

pict1389.jpg

pict1401.jpg

pict1402.jpg

Červenec

24.-30.7. jsme jeli na letní výcvikový tábor KZJ na Zahradiště. Počasí nám celkem přálo, trénovali jsme plochy i sutiny a hlavně stopy, občas kousek poslušnosti a dovednosti . Super týden a vyzkoušeli jsme si i netradiční závod a noční pochod s vyhledáním osoby.

igp4466.jpg

igp4922.jpg

 

 

____________________

22.7. - jsme s Exinou vyrazily směr Malacky, kde jsme se zůčastnily úžasného cvičení záchranných psů s mezinárodní účastní. Trénovaly jsme sutiny a slaňování.

img_3536.jpg

img_3538.jpg

img_3564.jpg

img_3569.jpg

img_3551.jpg

img_3574.jpg

img_3578.jpg

__________________

11.7. - jsme jeli na nové sutiny za Reginou do Oslavan a terén mě naprosto nadchnul. Exinka opět hezky pracovala, takže super trénink a kousek od nás  .

___________________

9.7. - jsme si zajeli potrénovat sutiny do Bedihošti. Nechala jsem si připravit ačkový speciál v cizím prostředí a s neznámými figuranty, včetně nahlášení se "rozhodčímu". Exinka mě mile překvapila, po sutině nelítala, hezky pracovala nosem a obě osoby našla a označila. Budeme tedy dál pilně trénovat, abysme na podzim mohly nastoupit na RH T-A .

___________________

2.7. jsme odjeli na vodní soutředění na Kachličku, ale kvůli špatnému počasi jsme ještě v sobotu přejeli do Žirovnice a trénovali obranu a stopy na táboře boxerkářů. V úterý jsme se ještě zastavili na Zahradišti, kam se vodní soustředění KZJ přesunulo a večer jeli domů. 

Červen

24. - 26.6. - jsme byli v Žirovnici, kde měl obranářský víkend Honza Böhm, takže jsme se zapojili a Exinka si zakousala na nového figuranta, zařádil si Dexik a v pátek i Corinka , volné chvíle jsme proložili stopičkou a tréninkem poslušnosti.

_________________

18. a 19.6. - jsme jeli opět do Jedovnic, tentokrát jsme se věnovali převážně vodě a doplnili to poslušností. Exinka si vyzkoušela jízdu na surfovém prkně, přitažení surfaře, nastoupení a vystoupení ze člunu a taky distance.

imgp2326.jpg

imgp2362.jpg

imgp2402.jpg

_________________

16.6. - obrany ve Šlapanicích, tentokrát se zapojil i Dexik.

__________________

15.6. - jsme jeli opět trénovat vodu, tentokrát na Nové Mlýny s Vodní záchrannou službou. Exinka se učila skákat z člunu do vody a Dexik se aspoň trošku povozil .

_________________

5.6. - jsme byli poprvé opravdu trénovat vodu, Exinka nosila aport z vody, učila se tahat lano a začátek distancí. Dexik se podruhé v životě namočil a poprvé dokonce plaval .

 

p6050001.jpg

p6050055.jpg

p6050056.jpg

p6050076.jpg

Květen

29.5. - jsem konečně Exinku vyzkoušela na rybníku a zjistila, že plave a voda se jí líbí a proto začneme trénovat taky vodní záchranu .

____________________

29.5. - jsme se opět účastnili předváděčky na Dětském dni Tepláren Brno.

 

p5297081.jpg

 

p5297098.jpg

___________________

24.5. - jsme byli potrénovat ve Zbrojovce. Dexik štěkal na misku a Exinka měla dva krátké speciálky s krátkým vyštěkáním.

____________________

21.5. - jsme s Exinkou úšpěšně složily další "dětskou zkoušku" ZZO.

____________________

14. - 15.5. - jsme byli na výcvikovém soustředění KZJ v Jedovnici. Krásné prostředí, Dexik se socializoval, Exinka cvičila, akorát to počasí moc nevyšlo .

img_3064.jpg

img_3178.jpg

 

img_3409.jpg

img_3412.jpg

____________________

7.5. - naše psí smečka se rozrostla o dalšího člena, kterým je Dexter Errinor .

p5140106.jpg

____________________

5.5. - jsme využili možnosti potrénovat vyhledání v prostorách bývalého krytu v Oslavanech. Hlavní překážkou byla úplná tma a systém větrání, takže pach se šířil naprosto nepředvídatelně. Exinka měla problém se vůbec v té tmě pohybovat a osobu značila, vždy až do ní narazila  , zajímavá zkušenost.

____________________

4.5. - jsem zajela na cvičák potrénovat překážky a hlavně projít si poslušnost podle zkoušky ZZO, kterou máme jako další v plánu. Musíme ještě potrénovat hlavně aport .

Duben

29.4. - 1.5. jsme trávili veškerý čas na cvičáku a podíleli se na organizaci mezinárodních zkoušek záchranných psů, já jako vedoucí ploch a Slávek v sutinách, takže jsme se po oba celý víkend starali o rozhodčí a startující. Exinka každé ráno proběhala plochu a vyháněla zvířátka  . Já jsem vlivem nachlazení přišla skoro o hlas, ale naštěstí jsem měla schopného překladatele, takže jsme to všechno zvládli.

___________________

25.4. - velikonoční pondělí jsme s Exinkou strávily ve Zbrojovce a na cvičáku  .

___________________

24.4. - jsme úspěšně složily s Exinkou zkoušku ZOP. 

____________________

19.4. - jsem si zajela na cvičák s Exinkou vyzkoušet poslušnost ve skupince, budeme to potřebovat na zkoušce ZOP. Celkem to šlo, Exinka se se všema seznámila ještě před cvičením a proto ji už nezajímali .

____________________

17.4. - jsme zašli potrénovat plochy a Exinka se snažila, zaměřila jsem se na intenzitu značení, na cvičáku jsme pak ještě potrénovali překážky a kousek poslušnosti a jeli domů.  

____________________

12.10.- jsme opět zavítali do veterinární ordinace, tentokrát s Corinkou, a diagnóza nebyla příliš příznivá, nádor na mléčné žláze a bohužel ne jen jeden a tak jsme se rozhodli pro operaci a odebrání celé mléčné lišty.  Corinka operaci i narkozu zvládla velice dobře a už druhý den byla velice čilá. Dozfáme, že se brzy uzdraví. Zatím spí doma a do všecho naráží límcem a je jako buldozer .

___________________

10.4. - jsme si zajeli potrénovat do Pardubic a nestačila jsem se divit, jak se terény za dva týdny změnily. Udělali jsme si tři kola. Exinka krásně hledala, s nalezením úkrytů neměla problém, takže se budeme zaměřovat na štěkání, aby nedělal pomlky a nekoukala se po mě.

____________________

4.4. - jsme vyrazily s Exinkou na stopu, bylo po dešti, tak jsme šly na trávu, aby jsme se moc nezabahnily. Našlapala jsem jednoduchou stopičku 400 kroků, jeden lom a miska na konci. První úsek šla Exinka moc hezky, na lomu jsme se trochu ztratily, já zůstala stát přímo na něm  , po chvíli čuchání narazila na stopu a došla. Holt nemá to se mnou holka jednoduchý .

____________________

3.4. - jsme si vyšli na procházku, bylo nás trochu víc než obvykle. Smečka tří ovčáků, jedné rotvajlerky a jedné motýlí dámy budila pozornost . Pejsci si to náležitě užili, honili se po lese, přetahovali o klacíky, koupali v potoce a kamarádili se s dětmi. Krásná procházka, kterou budeme muset zase brzy zopakovat, aby jsme zapracovali na kondici nás všech  . Jak dvounohých, tak čtyřnohých.

 

pict1252.jpg

_______________________

2.4. - jsme potrénovali poslušnost a překážky na cvičáku, bylo krásně a Exinka cvičila s radostí.

Březen

31.3. - jsme si zajeli potrénovat do Zbrojovky, nebyly to sice pravé sutiny, jako v Pardubicích, ale je tam velký výběr úkrytů ve skříních a také pár spodních úkrytů. Exince jsem v prvním kole schovala jednu osobu do spodního, ten našla během chviličky a bezproblémů označila. Druhou osobu měla v úkrytu mezi skříněmi a to už byl větší oříšek, ale nakonec to vyhodnotila a označila. Pak ještě motivační vyštěkání na Kristýnku a já vymýšlela, co uděláme v dalším kole. Nakonec jsem se rozhodla pro jednu skříň a osobu zaskládaou prázdnými krabicemi u zdi u rozbitého okýnka. A právě to rozbité okno byl asi kámen úrazu. Exinka běhala, bylo vidět, že něco cítí, ale moc dlouho jí trvalo, než to dohledala a u druhé osoby už asi vůbec nepoužívala nos . Tak snad příště bude líp .

_________________________

28.3. - jsme vyrazily na trénink do Pardubic, sice je to trochu dál, ale terén nám tu cestu vynahradil. Krásný, pro psy náročný terén reálných sutin se spoustou úkrytů. Prostě paráda! Nejdřív jsem si s Exinkou sutinu jen prošla a když jsem viděla, že jí pohyb nedělá větší problémy, schovala jsem jí dvě osoby a nechala hledat. K první osobě jsem jí musela vysadit do zvýšeného vchodu a pak si ji hezky dohledala v pološeru, druhou už měla na světle, nebyl to uzavřený úkryt, ale musela hledat nosem. Druhé kolo měla osobu v temném sklepu, kam se jí bez světla moc nechtělo, nemohla najít pokračování chodby, ale když jsem jí trochu posvítila, posunula se dál a osobu našla a označila a druhá osoba už jen odběhla na hromadu panelových zbytků. Po dvou kolech sutin jsme vyrazili na pardubický cvičák a cestou se naobědvali. Pejsci si trošičku odpočali a na cvičáku jsme potrénovali překážky a kousíček poslušnosti, na Exince už byla znát únava. Pak už jen krátké vyvenčení a hop do auta a hurá domů. Minimálně do čtvrtka budeme obě odpočívat .

img_1168.jpg

img_1170.jpg

img_1223.jpg

img_1348.jpg

img_1351.jpg

img_1383.jpg

_________________________

27.3. - jsme s Exinkou úspěšně složily naši první zkoušku RH-E variantu plošného vyhledání. A doufám, že od teď už budeme úspěšně plnit stránku "zkoušky".

img_0728.jpg

__________________________

24.3. - jsme si byly motivačně štěknout na ploše a do neděle už budme jen odpočívat .

___________________________

22.3. - jsme si byly s Exinkou potrénovat naposledy před zkouškama poslušnost a celkem se to povedlo, tak doufám, že v neděli neuděláme ostudu.

____________________________

"Jarní prázdniny" jsme již tradičně trávili na horách, letos i s lyžováním, akorát mě po dvou dnech schvátila chřipka, takže cvičení jsme s Exinkou moc nedaly .

pict1216.jpg

pict1226.jpg

pict1236.jpg

pict1245.jpg

____________________________

9.3. - jsme si zajeli potrénovat do Zbrojovky, tentokrát do haly č. 5 do patra, kde jsem zjistila, že je ještě dost prostorů, kde jsme zatím nebyli :-) První kolo motivační značení uzavřeného úkrytu, v druhém vyhledání dvou osob a motivační vyštěkání nakonec. Zjistila jsem, že musím pořádně zajistit dveře, pokud chci aby je Exinka neotevřela a osobu značila dírou ve zdi .

_____________________________

5.3. - jsme se sešli dopoledne na cvičáku, potrénovali poslušnost a překážky, Exinka nebyla nějak ve své kůži, v poledne jsme se přesunuli na sutinu a tak jsem udělala jen jedno motivační kolo, které dopadlo dobře a jeli jsme domů.

_______________________________

3.3. - jsme jely vyzkoušet obrany na cvičák do Šlapanic, Exince se to zalíbilo a tak si to příští týden zopakujeme, byla s námi i kamarádka Soňa a díky ní máme Exinčino první video, děkujeme.....

 

______________________________

2.3. - jsme vyrazili na plochy, dala jsem pouze jedno kolo a čtyři směry, zaměřila jsem se na překonání cesty před hranicí terénu, na cvičáku jsme pak daly už jen kousek poslušnosti.

_______________________________

1.3. - jsme vyrazily s Exinkou na stopu na zančně promáčené pole, výsledek nic moc a z nás dvě blátivé koule, pak se mi ještě podařilo pověsit míček na strom a jeho uvolnění my zabralo tak půl hodiny, ale podařilo se .

Únor

27.2. - dopoledne jsme se sešli na Ergonu k sutinovému tréninku, před polednem jsme zašli a cvičák na překážky a kafíčko, po poledni domů na oběd a po o ještě na procházku po okolí. Po příchodu domů jsme byli všichni zdravě unavení .

_____________________________

26.2. - jsme si vyrazili na procházku ve skoro kompletní sestavě, jen Kristýnka s Čertíkem chyběli, bylo krásně slunečno, baterky ve foťáku umřely při prvním pokusu o focení , takže foťák jsem nesla už jen jako zátěž v batohu. Nakonec z toho byla krásná 4 hodinová vycházka, zakončená v nově otevřené hospůdce. Krásně strávená sobota .

______________________________

25.2. - tentokrát trénink překážek a poslušnosti a jedno plošné kolo skoro potmě .

________________________________

23.2. - jsme byli na Ergonu trénovat plochy, vypadá to, že Exinka konečně pochopila, že na plochách má běhat daleko do určeného směru a aktivně hledat ztracenou osobu. Dokonce už poprvé prohledávala, když neviděla osobu odejít. Ještě radši nebudu moc jásat, protože ona určitě příště zase něco vymyslí  , abych nesnula na vavřínech.

_________________________________

17.2. - jsme se sešli ve Zbrojovce a trénovali hlavně spodní úkryty.

_________________________________

16.2.- jsme se vydali na plochy k Ergonu a konečne jsem se rozhodla pro plošnou variantu RH-E, ještě se budeme muset zaměřit na vybíhání do směrů a hlavně kondici.

_________________________________

13.2. - výcvikový víkend jsme s Exinkou zakončily dopoledne poslušností a překážkami na cvičáku a odpoledne letošní první stopou a vyběháním v lese.

_________________________________

 

12.2. - dnes byl opravdu nabitý den. Po dopoledni stráveném na cvičáku a tréninkem sutin, jsem v tom krásném počasí neodolala a vyrazila s Exinkou na výlet, hledat zříceninu hradu Bučín. Krásně jsme se prošly, udělaly pár fotek, ale zříceninu jsme nenašly . Nevadí, příště vyrazíme i s chlapskou posilou a budeme chodit lesem tak dlouho, dokud ji nenajdeme. Bude to úkol na příštích minimálně 5 let.

pict1172.jpg

 

pict1174.jpg

 

pict1181.jpg

 

pict1183.jpg

 

pict1188.jpg

 

pict1189.jpg

_____________________________

V neděli jsme se sešli s ostatními potencionálními "rhéčkaři" a potrénovali plošné vyhledání. Na Exince bylo vidět, že jsme na plochách dlouho nebyli. Pak jsme se přesunuli na cvičák a vyzkoušeli si taky poslušnost ve dvojicích. potom chvíle odpočinku a ještě jedno krátké kolo poslušnosti a hurá domů na obídek. Protože bylo v neděli krásně, vyšli jsme si ještě odpoledne na procházku do Kratochvilky, takže pohybu jsme měli dost a dost .

 

pict1159.jpg

 

___________________________________

V sobotu 5.2. jsme se byli podívat na výstavě psů a okukovali jsme všemožná i nemožná plemena.

____________________________________

Únor jsme zahájili o pololetních prázdninách ve Zbrojovce.

 

dscf9242.jpg

 

dscf9180.jpg

 

dscf9185.jpg

 Leden

I poslední lednový víkend byl ve znamení výcviku, tentokrát jsme se zaměřili především na poslušnost, které jsme se věnovali v sobotu i v neděli, ale oba dva dny jsme si i trošku zaštěkali. V neděli odpoledne následovala ještě procházka a potom už všichni zalezli a jen a jen odpočívali.

___________________________

Ve čtvrtek 27.1. jsme byli s Exinkou opět ve Zbrojovce, tentokrát v neznámé části a trénovali přímé značení uzavřených úkrytů, což už Exince nedělá problém a taky samostatnou práci na delší vzdálenost, pěkný vydařený trénink.

______________________________

V neděli jsme odpoledne zajeli na VESP za Olčou a krásně si potrénovali a nasmáli jsme se u toho. Tentokrát jsem se zaměřila na samostatnost, takže Exinka prohledávala sama a velký terén, v prvním kole osoby viděla odcházet postupně a v druhém jsem zařadila odejití dvou osob současně a nedělalo jí to žádný problém .

_______________________________

 V pátek 21 1. jsme se sešli ve Zbrojovce, ale tentokrát v jiné hale. Byly jsme opět je tři, takže za hodinku jsme měly hotovo . Opět jsme s Exinkou trénovaly značení uzavřených úkrytů a super.

______________________________

V neděli 16.1. jsme se už zase vrhli do tréninkového kolotoče. Dopoledne jsme byli štěkat na VESPU, tentokrát jsem se zaměřila na samostatnost a EXinka mi dělala radost, běhala jako dračice a štěkala jako kulomet . Dokonce i Garyček se poprvé rozštěkal! Odpoledne jsme něco málo popracovali na cvičáku a pocvičili překážky a kousek poslušnosti. Byla to krásná, téměř jarní neděle. 

________________________________

V pátek 14.1. jsme jeli s Garyčkem na předrentgeny a lokty i kyčle jsou bez nálezu !

_________________________________

13.1.2011 přišel ten nejsmutnější den a my se museli rozloučit s Lexikem. Rozhodování bylo opravdu těžké, ale jsem ráda, že jsme ho nenechali trpět. Budu na něj vzpomínat jako na úžasného partˇáka, který byl vždy připravený na akci, pořád dobře naladěný a ochotný jít se mnou kamkoli. Doma je bez něj smutno a ticho.

 

lexik.jpg

________________________________

Ve středu 12.1. jsme se opět sešli ve Zbrojovce, tentokrát je ve třech a tak to bylo rychlé a místy úsměvné, snažila jsem se Exince vymyslet nové uzavřené úkryty a zase jsem to překombinovala . Tak jsme se aspoň zasmáli.

_________________________________

V neděli 9.1. jsme vyrazili i za nevlídného počasí na cvičák potrénovat překážky a poslušnost. Všude spousta vody, pod kterou se místy skrýval led, takže jsme během chvilky byli totálně zacákaní, ale psům to ani trošku nevadilo a my jsme to nesli statečně .

Trénovali jsme s Exinkou hlavně chůzi a obraty za pochodu, odložení vsedě, vleže a dlouhodobé odložení a začátky aportu předmětu psovoda.

Garyček vyloudil první náznaky štěkání na povel uvázaný u plotu .

________________________________

Letošní výcvik jsme zahájili ve středu 5.1. ve Zborojovce. Sešli jsme se ve čtyřech za tmy, ale vše probíhalo hladce, tak jsme za hodinku byli hotoví a mohli jet domů do teplíčka. Trénovali jsme s Garyčkem pohyb terénem ve tmě a štěkání na povel (to se zatím moc nedaří, ale my to nevzdáme ), s Exinkou jsme trénovali značení uzavřených úkrytů a v tom budeme pokračovat ještě minimálně dva měsíce.

 

p1050018.jpg

 

p1050035.jpg

 

p1050033.jpg

 

 

pf-2011.jpg