Jdi na obsah Jdi na menu

Rok 2012

Prosinec

Ex se zúčastnila svých prvních závodů podle IPO a to dokonce ve svém rodném kraji "O pohárCHS Denbrix a obce Zbytiny" , startovali jsme v kategorii IPO1, vyhlašovány byly všechny kategorie současně a my obsadili 6.místo a odvezli si první pohár .  Začínáme se připravovat na jarní zkoušky, snad nebude moc sněhu. Vánoční svátky a Silvestra jsme strávili na Špičáku, lyžovali jsme, vyzkoušeli běžky a pejsci se jen procházeli a odpočívali. Clea začala hárat, takže budeme mít doma veselo, snad se kluci neporvou, zatím spolu vychází dobře .

Listopad

Dexík složil svoji první záchranářskou zkoušku a to plošnýtest 1.stupně PT1 a byl první ve své kategorii , Ex nezvládla denní speciál a tak se nám nepodařilo splnit ST2.

Togo složil zkoušku ZVV1 .

Říjen

Pokud to jen trochu jde stopujeme a koušeme. 6.10. jsme s Togem absolvovali výstavu NO v Rokycanech ve třídě mladých ve známce VD5.

Září

Do naší smečky přibyl nový člen Togo, budu jej připravovat na výstavu a ZVV1, snad to ještě letos stihneme. S Ex se pomalu připravujeme na ZVV3, kterou bych chtěla zkusit příští rok, Dexík se připravuje na IPO1na jaro a Clea zatím jen stopuje, je to rozjívená bláznivka

Srpen

Poslední srpnový víkend jsme s Exinkou vyrazili na mezinárodní zkoušky do Donoval. Do Donoval jsem se vrátila závodit po 5 letech a je tam stále stejně hezky. Nastupovaly jsme v kategorii RH T-A a začínaly speciálem. Dvě hledané osoby Ex našla a označila během pár minut, ale od druhé osoby mi odešla. Takže z toho bylo limitních 140 bodů a doporušení paní rozhodčí, zapracovat na Exinčině sebevědomí. Druhý den jsme nastoupily na poslušnost, tam se Ex moc snažila a odnesly jsme si krásných 94 bodů. Takže máme zkoušku RH T-A splněnou i na mezinárodních zkouškách v zahraničí .

Příští rok se do Donoval určitě zase vrátíme, tentokrát snad i s Dexikem .

Červenec

Poslední červencový týden jsme strávili jako již tradičně na záchranářském táboru v Zahradišti. Trénovali jsme hlavně sutiny a stopy s Exinkou a s Dexikem plochy.

Červen

Tak Dexík byl na oficiálních rentgenech a DKK 0/0, DKL 0/0  

Květen

13.5. se nám konečně podařilo s Exinkou splnit zkoušku RH T-A v sutinovém vyhledávání, bylo to na domácí půdě, ale tréma po dvou neúspěšných pokusech byla veliká

Duben

15.4. - jsem se rozhodla nastoupit na další zkoušku, tentokrát ZVV2 a vyšlo nám to docela hezky

________________________

"Velikonoční víkend" jsme strávili jak jinak než s pejskama . V sobotu jsem se jela podívat na zkoušky do Křepic a držet palce všem známým a hlavně Alče s Chrisem, kteří nastupovali na FPr 1 a zkoušku zvládli. V neděli jsem nastupovala s Exinkou na IPO 1, stávání v 5:15, stopa za šíleného větru bez prvního předmětu (nechtěla se zdržovat s dřevem), poslušnost relativně dobrá, obrana poznamenaná mou nervozitou a bylo z toho 84,90 a 87 bodů. Po zkouškách jsme si ještě si ještě všichni psi tréninkově zakousali a domů jsme přijeli všichni unavení až večer. Na Velikonoční pondělí jsme vyrazili s kamarády a smečkou psů na výlet a Pálavu a tento nápad mělo opravdu spousta dalších lidí a tak jsme cestou trénovali hlavně přivolání . Ale pěkně jsme se prošli a výlet zakončili dobrým obědem. Večer jsem ještě s Ex zkusila hodinovou stopu a padla vyčerpáním  . Opravdu krásné Velikonoce!

Březen

Pilně trénujeme obrany a poslušnost, v dubnu se chystáme s Exinkou na IPO 1.

http://peta-argo.rajce.idnes.cz/obrany_Zirovnice_brezen_2012/

Únor 

 Jarní prázdniny jsme stejně jako loni strávili na Šumavě v Železné Rudě, tentokrát jsme měli spoustu sněhu, ale zase nás sužovali třeskuté mrazy . Zalyžovali jsme si a chodili jsme na pravidelné procházky, aby jsme my i psi získali kondici. Trénovali jsme taky poslušnost. Škoda, že ten týden tak rychle utekl.

Leden

Sníh zatím k nám do nížin nedorazil a proto můžeme pilně stopovat, trénujeme poslušnost, koušeme a občas zvládneme i nějaké ty sutiny. Letos se chystáme s Exinkou na zkoušku RH-T A, FPr 1, IPO 1 a na podzim na ZVV 2. Dexik se pokusí o RH-E a možná i nějakou všestrannou zkoušku.

pf2012.jpg